Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Ne Demek?

Soru: Hemoroid ameliyatı olmak istiyorum fakat ben cerrahi tedavi yaptırmak istemiyorum. Ameliyat olmadan hemoroid kurtulmak için ne yapmam gerekiyor. Hemoroid ( Basur ) ameliyatsız tedavisi ne demek, nasıl uygulanır, ameliyatsız hemoroid tedavisine uygun bir hasta mıyım?

Cevap: 

Hemoroid tedavisinde ameliyatsız yöntem arayışında olanlar için şu bilgileri vermek yerinde olacaktır. Ameliyatsız olarak ifade edilen Band Ligasyon, THD, HAL, İğne Tedavisi gibi yöntemler ” GARANTİLİ, KESİN, YAN ETKİLERİ olmayan TEDAVİLER DEĞİLDİR.

Bu tür tedavilerin ameliyatsız olarak ifade edilmesi kullanılan teknikten dolayıdır. LAZERLE hemoroid ameliyatı olunca HİÇBİR YAN ETKİSİ OLMAZ, HASTALIK BİR DAHA TEKRARLAMAZ gibi düşünceler yanlış düşüncelerdir.

Kısaca Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Şu Şekilde Olmaktadır

  • 1 ve 2 derece, yani hemoroid dokuları küçük olduğunda Band Ligasyon tedavisi, iğne ve lazer tedavisi uygulanmaktadır.
  • 3 ve 4 dere yani ileri derece hemoroid dokuları olan hastalara THD, HAL, RAR teknikleri uygulanmaktadır. Ameliyatsız tedavi dediğimiz yöntemler bunlardır. Bunların dışında kalan yöntemler ise cerrahi tedavi olarak kabul edilmektedir.

Ameliyatsız yöntemleri tercih etmek istiyorsanız. Detaylı bilgiye aşağıdaki konudan ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız yöntemler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu tedavileri yaptırdınız mı? Bu tedavilerden beklediğiniz sonucu aldınız mı? Konu hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Yorum yapın