Basur Memesi İçeri Sokulur Mu?

Soru: Uzun yıllardır basur şikayetim var. Ama ben onunla yaşamaya alıştım. Zaman zaman beni rahatsız ediyor fakat sonradan geçiyor. Bazen basur memeleri dışarıda kalıyor fakat bir süre sonra içeri giriyor, içeri girmediğinde ben kendi elime içeri itiyorum. Bunun bana bir zararı var mı yoksa ne yapmam gerekiyor?

Cevap: Basur memelerinin dışarı çıkıp sonra içeri girmesi veya elle itilmesi demek hastalığın son aşamasına ulaştığınızı gösteriyor. Hemoroid sınıflandırmasında 4 dereceye ulaşmış hemoroidleriniz var demektir. Konuyu daha iyi anlayabilmek için 

konusunuz incelemenizi öneririm. İç hemoroid (Basur) küçük bir dokunun zamanla büyümesi ve artık dışarı doğru çıkmasından başka bir şey değildir.  Basur memeleri tek veya daha fazla olabilir. Sürekli dışarıda durması sizi rahatsız eder. Sürtünmeye bağlı kaşıntılar olabilir. 

Basur memelerinin içeri çekilmesi mümkündür. Oturma banyoları bunu sağlayabilir. Bunun size bir zararı olmaz, fakat bu doktora gitmenizi erteliyorsa zararı varmış gibi düşünebilirsiniz.

Basur memelerinin dışarı çıkması ve sizin yardımınızla içeri girmesi tedavi zamanınızın geldiğini hatta geçtiğini gösterir. 

Uzun yıllardır doktora gitmeyen, basur memeleri dışarı çıkan ve içeri girmeyen hasta grubundaysanız.. Tedavinin nasıl yapılacağını aşağıdaki yer alan içerik de okuyabilirsiniz.

https://hemoroit.com/4-derece-hemoroid-tedavisi-4-evre-hemoroid-ameliyati.html

Basur memeleri ne kadar büyük olursa olsun, sayısı ne olursa olsun ve şikayetiniz kaç yıldır devam ediyorsa etsin çözümü mümkündür? 

Hemoroid ameliyatı olan hastaların tecrübesini okumanızı öneririm.

https://hemoroit.com/hemoroid-ameliyati-olanlarin-yorumlari.html

Yorum yapın