Hemoroid Ameliyatı Fiyatları Güncel 2023

Hemoroid ameliyatı olmak isteyenlerin merak ettiği konularında başında hemoroid ameliyatı tedavi ücretleri gelmektedir. 2023 yılında hemoroid (basur) ameliyatı olmak isteyen bir hasta ne kadar ücret ödemek zorunda genel olarak bir bakalım.

Hemoroid Ameliyatı fiyatlarının belirlenmesinde birçok faktörün etkili olduğunu görüyoruz. İstanbul ve Ankara arasında bir karşılaştırma yaparsak Ankara’da hemoroid ameliyatı olmak isteyen bir kişinin daha az ücret ödediğini görüyoruz.

Hemoroid ameliyatı ücretlerinin belirlenmesinde ikinci en önemli faktör ameliyatın şekli ve yöntemi oluyor. Ameliyatsız hemoroid tedavi yöntemlerinin daha pahalı olduğunu görüyoruz. Çünkü birçok hasta bu tür tedavileri tercih etmektedir.

Şehir Hastaneleri ve Araştırma hastanelerinde hemoroid ameliyatlarından ücret alınmamaktadır. Dolasıyla fiyatları özel sağlık kuruluşları belirlemektedir.

Araştırmamızda özel sağlık kuruluşlarında ve muayene ortamında yapılan tedavilerde 2023 yılında hemoroid ameliyatı fiyatlarında büyük bir artışın olduğunu görüyoruz.

2023 Yılı İtibariyle Genel Olarak Hemoroid Ameliyatı Ücretleri

Muayene Ücretleri: 200 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. Bazı doktorların muayene ücretli almadığını da görüyoruz.

Band Ligasyon Tedavisi: 5.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.

Lazer Tedavisi: 6.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

THD Tedavisi: 8.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir.

İğne Tedavisi ( Skleroterapi ): 6.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.

Hemoroid ameliyatlarının nerede yapıldığı, hastanede kalınıp kalınmayacağı, SGK anlaşması, özel sağlık sigortası, anestezi durumu gibi birçok faktör fiyatların değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır.

Araştırmalarımız sonucunda birçok hastanın Ankara’daki doktorları tercih etti yönündedir. Ankara’da özel muayene ortamında yapılan tedavilerin 6.000 TL başladığını söyleyebiliriz.

Hemoroid ameliyatı fiyatları konusundaki düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Yorum yapın