Hemoroid Ameliyatı Fiyatları, Hemoroid Tedavi Ücretleri

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları, Lazerle Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Ücretleri. 

Hemoroid ameliyatını özel bir sağlık kuruluşunda olacaksanız bir miktar parayı gözden çıkarmak zorundasınız. Bulunduğunuz bölgede devlet hastanelerinde de bu tür ameliyatların yapıldığını unutmayın. Özel hastanelerde de bu tür ameliyatlar yapılmaktadır.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Hemoroid ameliyatlarının fiyatları ameliyatın yapılış tekniğine, ameliyata girecek doktor sayısına, tedavinin yapılacağı mekana göre değişmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası hastanede yatmanız gerekirse bu ücretlere de ister istemez yansımaktadır.

Fiyatları belirleyen faktörlerden biri de doktorun isminin duyulma oranıdır. Son yıllarda televizyon, sosyal medya, görsel ve yazılı medyada ki haberlerde fiyatların artmasına neden olduğunu söylenebilir.

Hemoroid ameliyatı için doktorların site üzerinden fiyatları açıklaması yasaklanmıştır. Bu da doktorların Web sitesi üzerinden reklam yapmasını önlemek amacı ile yapılmıştır.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Fiyatları

Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak bilinen tedaviler Lazer ve THD gibi tedavilerdir. Bu tür tedaviler ülkemizde uygulanmaktadır. Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya, Bursa gibi şehirlerde bu tür tedavileri uygulayan doktorlar bulunmaktadır. Lazerle hemoroid tedavisinin başlangıç aşamasındaki hastalara uygulandığını hatırlatalım. Uzun yıllardır hemoroid şikayeti olan bir hastaya THD gibi tedaviler uygulanmaktadır. 

Hemoroid Ameliyatı Lazer Fiyatları

Lazer kullanılarak yapılan hemoroid ameliyatı fiyatları ortalama 1200 TL başlamaktadır. Burada şunu dikkat etmek gerekir. Tedavide birçok lazer çeşidi bulunmaktadır. Özelikle ileri düzey lazer sistemleri  tek hastada kullanılacak materyallere sahiptir bu yüzden fiyatları değişmektedir. 

Damar Bağlama Yöntemi) Tedavi Ücretler THD 

Hemoroid tedavisindeki son yeniliklerden biridir. Özelikle uzun yıllardır hemoroid rahatsızlığı olan hastalarda, hemoroidleri büyük ve çok olan hastalarda genelde tercih edilir.  THD tedavisi için ortalama 2000 TL fiyat istenmektedir.

Help ve LHP Hemoroid Tedavisi Fiyatları

Bu tür sistemleri kullanarak hemoroid tedavisi yapan bir yerle karşılaşmadım. Ama Avrupa da fiyatlarına bakılırsa ülkemizde hastaların bu sistemlerle tedavi olması çok zor görünüyor.

Devlet Hastanesi Hemoroid Ameliyatı Fiyatları

Devlet hastanesinde hemoroid ameliyatlarında Lazer ve İleri düzey teknolojiler kullanılmıyor. Daha çok cerrahi tedaviler uygulanıyor. Böyle bir tedavi için ücret ödemeniz de gerekmiyor. 

Devlet Hastanelerinde lazer kullanmıyor çünkü sosyal güvenlik kurumu ödeme yapmıyor.

Basur Tedavi Ücreti Ne Kadar?

Hemoroid hastalığının diğer bir adı da Basur’ dur. Yukarıda yazılan fiyatlar geçerlidir. İç ve Dış Basur olması fiyatların değişmesine etki edebilir. Çünkü kullanılan teknik ve yöntem değişecektir.

Tedavi Ücretleri Hakkında 

Hemoroid tedavisinde ilgilenen doktor sayısının az olması nedeni fiyatlar her geçen gün artmaktadır. Ayrıca hastalar çeşitli korkuları nedeniyle özel sağlı kuruluşlarında bu tür tedavileri yaptırmak istemektedir. Hasta sayısının çok olması, tedaviyle ilgilenen doktor sayısının yeterli olmaması nediyle fiyatlar da her geçen gün artmaktadır. 

Tedaviniz çok uçuk rakamlar istenebilir 5 Bin, 10 Bin … Çok fazla para verirseniz çok iyi hizmet alacağınız anlamına gelmez. Önemi olan tedavinin hangi teknikle yapıldığı, o teknikle yapılan diğer hastaların memnuniyetidir. 

Tedavi ücretleri ile ilgili en sağlıklı bilgiyi doktorunuzu arayarak öğrenebilirsiniz.

“Hemoroid Ameliyatı Fiyatları, Hemoroid Tedavi Ücretleri” üzerine 6 yorum

  1. Merhaba arkadaşlar başimdan gecen ameliyatı eksiksiz anlatmaya calisicam. Yıllardır hemoroid ve kronik çatlak problemim vardı. Bulunduğum ilçedeki Devlet Hastanesi’nde muayene oldum doktor catlagimin kronik ama ufak olduğunu söyledi. Ayrıca 2.evre hemoroidin olup bir tane de tromboze pihtili olduğunu iletti. Neyse lazer yapicaz dedi catlagina dokunmucaz memelere lazer trombozeyide alicaz dedi. Tamam dedim uzun işlemler kayıtlar hazırlık testleri derken 3 gün önce ameliyatımı oldum. Ben daha test aşamasında iken aneztezi doktoru ile ön konuşma yaptığımda bana belden aşağı uyusturicaz dedi. Ama ameliyat günü geldiğinde ameliyat sırasında birazdan uykun gelecek dedi genel olacağını o zaman anladım. Neyse ameliyat 20,25 dk civarı sürmüş ailem öyle dedi. Ben uyandigimd odada yarı baygindim. Ama 10 dk sonrası çok kotu zonklamali ağrım vardı . 3 saat sonra doktor geldi gördü nasıl geçti dediğimde bana sana hem lazer yaptık hem cerrahi dedi ekstra bir meme daha varmış ona müdahale etmişler ayrıca pıhtı olanida almışlar anlayacaginiz hem lazer oldum hem de cerrahi elimle dikisleri hissedebiliyorum. Neyse bir gün hastanede kaldim eve geldim eve geldikten sonra ağrılarım başladı verdiği ilaçları kullanınca bir kaç saat rahatlıyorum ama etkisi cabuk geçiyordu anlayacağınız bugün 3.gun ağrılarım geçiyor gibi sanki yada tam emin değilim özellikle lavaboda ağlamalı oluyorum gerçekten çok zor. İlerleyen günlerde durumu güncelleyebilir ekstra sormak isterseniz yazabilirsiniz buraya pek giremieybilirim inst: yunus_shn

    Cevapla

Yorum yapın