Hemoroid Band Ligasyon Yaptıranlar?

Hemoroid Band Ligasyon Yaptıranlar, Hemoroid lastik tedavisi yaptıranlar yorumlar, Hemoroid Band Ligasyon Sonrası Şikayetler

Band Ligasyon ( Lastik Bantlama) Günümüzde hemoroid (basur) tedavisinde kullanılan ameliyatsız hemoroid tedavisi tekniklerinden biridir. Hemoroid tedavisinde en çok bilenen ve uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.

Bir çok sağlı kuruluşu ve özel muayenelerde bu tedaviyi yaptırma şansına sahipsiniz. Fiyat olarak diğer tedavilere göre daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Hemoroid Band Ligasyon Tedavisi

Bir lastik bant ligasyonunun ana prensibi, hemoroid tabanını sıkı bir lastik bant ile çevreleyerek hemoroidal dokuya kan akışını durdurmaktır. Bu tedavi daha çok 1 ve 2 derece hemoroid şikayeti olan hastalarda uygulanır. İleri derece hemoroid şikayeti olan hastalar için uygun bir tedavi değildir. Tromboze hemoroid tedavisinde kullanılmaz.

Band Ligasyon Sonrası Şikayetler

Bu tedavi daha çok küçük hemoroid dokularına uygulandığı için ameliyat sonrası çok fazla ağrı sızı olmayacaktır. Kanama şikayetleri geçici bir süre olabilir. Lastik bant ligasyonunun ardından, karnınızın alt kısmında dolgunluk hissedebilir veya bir bağırsak hareketi yapmanız gerekebilir.

Tedavi lokal anestezi ile bölge uyuşturularak yapılır. Tedavi süresi ortalama 15 dk bulmaktadır.

Herhangi bir tedavide olduğu gibi, lastik bant ligasyonu şiddetli ağrı, anal kanama, anal kanalda enfeksiyon ve idrar yapma sorunu gibi bazı riskleri ve komplikasyonları içerebilir

Hemoroid Bantlama / Lastik Bant Ligasyonu Nasıl Yapılır?

Bant Ligasyon Ücreti

Band Ligasyon tedavisi için ortalama 2000 TL ile 3000 TL bir ücret alınmaktadır. Tedavi maliyetlerinin düşük olduğu bu tür tedavilerin daha uygun fiyata yapılması birçok hastanın temennisidir.

Hemoroid Band Ligasyon Yaptıranların Yorumları

Band Ligasyon tekniği hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz veya bir yakınınız Lastik Bantlama tekniği ile tedavi oldu mu?

Band Ligasyon sonra iyileşme süreniz nasıl oldu? Şikayetleriniz geçti mi? Hastalığınız Tekrarladı mı? Günlük hayatınıza dönme süreniz ne kadar oldu?

Buraya yazdığınız her yorum çok değerli. Birçok insan bu yorumları okuyor ve onlara yol göstermiş oluyorsunuz. Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

“Hemoroid Band Ligasyon Yaptıranlar?” üzerine 18 yorum

 1. Bende acıbadem eğitim araltırmada oldum 2. Evre oldunu söyledi band ligasyn mu nedir ondan yapıldı uyutuldum için bişe hissetmedim yanlız oldukdan 15 gün sonra çok ağrılarım başladı muayneye gittim sadece % 60 azldını tam gitmesi için cerrahi gerektiğini söyledi başta söylense kesinlikle yaptırmazdım ama geçti artık çok tavsiye etmem cerrahi yaptırın kurtulun

  Cevapla
 2. Bende band ligasyon oldum şuan ilk gece makatta doluluk ve ağrı var. 2-3 güne geçer dedi doktor bekliyorum.

  Cevapla
 3. Merhabalar makatta dışkı ile yanma ve ağrı meydana geliyordu, dışkı yaparken sanki takılıyor hissi vardı, doktora muane oldum 3 adet Hemoroid varmış Lastik bant ligasyonu yaptırdım. 5.günde lastik kanlı birlikte düştü, hiç bir sıkıntı kalmadı, keşke daha önce yaptırsaymışım dedim, Kesinlikle lastik bant ligasyonu yaptırın. Utanmayın.

  Cevapla
 4. Ben Antalyada larada lastik bant ligasyonu ve iğne ile kurutma yaptırdım. 9 gün oldu. İlk 5 gün ağrı oldu bant 7 gün sonra gaita ile birlikte kanlı bir şekilde düştü. Şuan kaşındı var gibi bir his var ağrı yok. Hemoroidten kurtulmanın en kolay yolu bence inşallah 1 ay sonra dahada iyi olurum. 1 ay sonra tekrar yazarım. Herkese geçmiş olsun.

  Cevapla
 5. Ya canınız çok tatlı ya da yanlış işlemlere maruz kalıyorsunuz. Ben bant ligasyon oldum 2. Günündeyim ligasyon ardından bir doluluk hissi oldu rahatsız edici olan şey tualetin var gibi oluyor ağrı hafif karın ağrısı gibi seyretti ama ağrı kesici ve sıcak suya oturma ile kolay geçiyor. Benim de 3. Evre yıllardır çektiğim (hamilelik ve emzirme yüzünden beklemek zorundaydım) bir hemoroid hastalığım vardı ama Antalya’da 20 yıldır vazgeçemediğim doktorum 5 dk.kök işlemle bitirdi dışarı çıkan memeler o an geçti zaten bant düşünce çok az sarkabilir ama sorun olmaz dedi tualete çıktım ve hiç ağrım falan olmadı (kabızsanız bilemem) lütfen böyle tedaviler ile alakalı insanları da korkutmayın. Ben çok memnunum

  Cevapla
   • Bende lastik bant ligasyonu oldum 3 adet. İşlem sırasında ağrı oluyor, 3 – 4 gün sonra ağrı hafifliyor orayı bişey sıkıyor gibi bir ağrı oluyor. 10 günde düşüyor. Sonra açık olan yaranın iyileşmesini bekliyorsun. 1 ay içinde süreç bitiyor. Allah herkese şifa versin.

    Cevapla
 6. Merhaba
  Yaklaşık olarak 20 yıldır hemoroid hastalığından muzdaribim her iki üç yılda bir yaklaşik bir hafta baya kötü oluyorum daha önce defalarca doktora gitmeme rağmen ameliyat falan önermediler bu yılın başında yine kötü oldum hatta bu en kötüsüydü yaklaşık bir hafta elle geri itmeme rağmen geri gitmiyordu bir hafta sonra
  Şişlik biraz indikten sonra tekrar doktora gittim 3-4 derece hemoroid olduğunu ve cerrahi ameliyat olmamı söyledi ben onaylamama rağmen ameliyat gününe iki gün kala iptal ettim başka bir doktorda randevu almıştım dün bu randevuya gittim bu doktor hemoridin 2. Derece olduğunu söyledi ve band ligasyon işemi yapacağını söyledı kabul ettim işlem bir dakika bile sürmedi dünden beri herhangi bir agrı şikayetim yok ve bu gün 20 yıl sonra ilk defa tuvalette hemorid memeleri elime gelmedi
  Umarım bu şekilde devam eder bu hastalıktan böyle kolay şekilde kurtulmuş olurum

  Yani kısaca

  Cevapla
  • Cok ilginc, su an ki durumunuz nedir ? Mesela , 2.3. Ve ilerleyen gunlerde oturmaniz rahatmiydi? Ne kadar sure ilac kullanmaya devam ettiniz? Eski si gibi yine normal yemekleri yidiginiz takdirde bir sorun varmi? Birde ne kadar sure sicak su oturmasina devam ettiniz? Simdiden tsk ederim. Insallah sagliginiza kavusmussunuzdur.

   Cevapla
  • Geçmiş olsun yorum yapalı bir yılı geçmiş şuan ne durumdadır tekrarlama oldumu
   Cevaplarsanız sevinirim

   Cevapla
 7. Arkadaşlar sıkıntısı olan arasın amaliyatsız zadece 1 haftada 2.gün yüzde elli azalma.
  Lütfen yorumlarınızda insanlara faydalı olacak şekilde bilgiler paylaşın. Ayrıca telefon numarası yayınlayamayız.

  Cevapla
 8. Bende band ligasyon olalı neredeyse 2 hafta oldu. ama hemoroidde olan şişginlik hala inmedi, ağrılarımda 1hafta boyunca hiç geçmedi, şuan bile geceleri uyuyamıyorum şişkinlik inmediği için. Yani ben hiç tavsiye etmiyorum band ligasyonu, en iyisi ameliyat ile tedavi, bir kez ağrı olur geçer gider. Allah herkese şifalar versin inşallah

  Cevapla
  • merhaba sorunlarınız geçti mi merak ettim? Benim de elime hala geliyor ama eskisi kadar büyük değiller ameliyat sonrası 10 gün geçti hala tuvaletimi yaparken keskin bir acı ve kanama oluyor. Bir de böyle bir sıvı geliyor arada pis kokulu gayet sıvı çok açık kahverengi gibi sizde de geliyor muydu?

   Cevapla
 9. Öncelikle merhabalar;
  Ben 1 hafta kadar önce bant ligasyon ile operasyon geçirdim. 3 yerde birden olan 2. Derece hemeroid için bant atıldı. Yanlız anestezi verilmeden yapıldı. İlk iki gün çok ağrılı geçiyor. Özellikle tuvalet sonrası çok şiddetli ağrıyor. Fakat tuvaletten 1 saat sonra hemen hemen hiç ağrı sızı olmuyor. Kanama az az devam ediyor. Benim 7. Günüm kanama hiç kalmadı diyebilirim. Ama yaptıracaklar tavsiyem lokal anestezi ile olun derim. Ve mümkünse ağrı kesici iğne yapacak birileri olsun yanınızda operasyon sonrası 2 gün.

  Cevapla
   • Ben bu gün itibari ile band ligasyon ve lazer tedavisini birlikte oldum operasyon sırasında lokal uygulaması olduğu için hiç bir ağrı acı hissetmiyorsunuz sonrasında ilerleyen saatlerde ağrı kendi hissettirmeye başlıyor şuan size yazarken bile ağrım var 🙂 gayet kıvrandırıcı Bi ağrı lakin ben ağrı kesici almayı tercih etmedim ilk günüm olduğu için sonraki süreç ile alakalı bilgi paylaşımı yapamıyorum umarım süreç olumlu ilerler ALLAH herkese şifa versin.
    Not: ( fazla geciktirmezseniz iyi edersiniz)

    Cevapla
  • Bende dün oldum operasyon ve dünden beri inanılmaz ağrım var. 3 tane hemoroid vardı ve 3 ünede lastik atıldı ve köpük tedavisi uygulandı. Operasyon sırasında katlandım acıya fakat sonrası katlanılacak gibi değil. Gece hiç uyuyamadım ağrıdan. Bugünde ağrım var ağrı kesici içiyorum. Sanki düne göre bir tık azaldı ağrı. Umarım yarına geçer ağrım 🙏

   Cevapla

Yorum yapın