Hemoroid Memesi Nasıl Yok Edilir? Basur Memesi Nasıl Geçer?

Hemoroid memesi nasıl yok edilir, hangi yöntemler kullanılır, Hemoroid memesi bitkisel yollarla yok edilebilir mi?

Hemoroid memelerinin yok edilmesi amacıyla farklı yöntemler kullanılmaktadır. Özellikle hemoroid memeleri ilk ortaya çıktığında band ligasyon ve lazer tedavileri ile dokular yok edilmektedir. Hemoroid memeleri ilk görülmeye başladığında öncelikle yapılması gereken beslenme alışkanlıklarının gözden geçirilmesidir. Kabızlık, ishal vb buna benzer bağırsak şikayetlerinin yok edilmesi gerekir. Kabızlık ile ilgili aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

https://hemoroit.com/kabizlik-neden-olur-kabizliga-ne-iyi-gelir-beslenme-onerileri.html

Daha önce hiçbir şikayetiniz yoksa ve tuvalet sonrası ağrılı bir şişlik oluştuysa tromboze hemoroid olma ihtimali çok yüksektir. Bu tür hemoroidler sıcak su banyoları, bu bölgeye buz koymak şeklinde küçültülüp yok edilebilir. Ayrıca memethol sprey de kullanabilirsiniz.

Hemoroid memelerini yok etmek için bitkisel tedaviler uygulanabilir fakat bunun haricinde dokuya iğne batırmak, kesmeye çalışmak, yakmak, gibi yöntemlerin uygulanması ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu alanda uzman bir doktordan yardım almayı ihmal etmeyin.

Uzun yıllardır hemoroid şikayeti olan, her tuvalet sonrası hemoroid memeleri dışarı çıkan bir hastaysanız 4 dereceye ulaşmış hemoroidleriniz var demektir. Hemoroid memeleri artık çok büyük olduğu için bunların  geleneksel yöntemlerle yok edilmesi zordur. (İlaç, Fitil, Merhem)

İleri derece hemoroid tedavileri nasıl yapılır. Aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

https://hemoroit.com/4-derece-hemoroid-tedavisi-4-evre-hemoroid-ameliyati.html

Yorum yapın