Hemoroid Muayenesi Nasıl Yapılır? (Muayene Pozisyonu)

Hemoroid Muayenesi Nasıl Yapılır? 

İnsanoğlunun diğer canlılardan ayıran en önemli özelliktir utanma duygusu. Her insan bu duyguya sahiptir. Ama bazı durumlar vardır ki duygularla değil aklınızla hareket etmeniz gerekir. Muayene öncesi kafanızda bir şeyler canlandırmayın. Ülkemizdeki doktorlar çok fazla hasta gördüğü için hastanın ruh halinden anlarlar. Bir de bu biraz daha mahrem bir konuysa gerekli duyarlılığı fazlasıyla gösterirler. Bu konu hasta haklarında açıkça belirtilmiştir.

Muayene olmadan önce doktorunuzla mutlaka oturup konuşun. Çünkü sizin verdiğiniz bilgiler tedavinin önemli bir aşamasıdır. 

Hemoroid muayenesi saatlerce süren bir işlem değildir. Göz açıp kapayıncaya kadar doktor muayene işlemi tamamlanacaktır. Doktorun bayan veya erkek olması utanılacak bir durum değildir. Doktor sizin durumunuzu bildiğinden bayan bir hastayı muayene edecekse yanında bayan bir hemşire mutlaka bulundurur. Şayet böyle bir durum yoksa bunu sizde talep edebilirsiniz. Doktorunuz izin verirse muayene sırasında sevdiğini bir arkadaşınız ve akrabanız da bulunabilir. Muayene sırasında hastaya özel şortlar giydirilir ve bu şortlar sayesinde hiçbir yeriniz görünmez. Muayene sırasında doktor durumunuzu bildiği için nazik davranacaktır. Korkmanız gereken ve size acı veren bir durum söz konusu değildir. 

Muayene olurken genellikle ülkemizde doğum masaları kullanılmaktadır.

Yorum yapın