Lazerle Anal Fissür (Makat Çatlağı) Tedavisi YALANI !

Lazer ile anal fissür, makat çatlağı tedavisi yoktur ! Ameliyatsız Makat Çatlağı Tedavisi Lazer Yöntemi Değildir. Lazer anal fissür tedavisinde kullanılmaz.

Tuvalet sonrası başlayan ağrılar, kanamalar makat çatlaklarının yani Anal Fissürlerin belirtileridir. Tedavi edilmediğinde hastalık kronikleşmek de ve hastaların yaşam kalitesini düşürmektedir. Hastaların geçmek bilmeyen çok şiddetli ağrılarının tedavisi son derece kolay bir o kadar RİSKLİDİR ! 

Hiçbir doktor anal fissür tedavisinin risk içermediğini, yan etkilerinin olmayacağını garanti edemez. Bütün dünyada bu tür tedaviler yapılmakta ve yan etkileri olduğu bilinmektedir.

Hastalar tarafından da bu tür ameliyatların belirli riskleri olduğu bilinmektedir. Ameliyatsız çözümler arayışına girmektedir.

Hastanın beklentisi ameliyatsız bir çözümse kolay yol bulunmuştur. “Lazerle Anal Fissür Tedavisi Yalanı” 

Hastanın bu tedaviden beklediği kasların zarar verilmeden tedavi edilmesidir. Bu hastaya hiçbir yan etkisinin olmayacağı şeklinde sunulmaktadır.

Çeşitli yorumlarda görürsünüz. Gittim Lazerle Anal Fissür ( Makat Çatlağı) ameliyatı oldum. Bu yorumların yazıldığı yerler Özel Doktor Muayeneleridir. Yani hasta Lazerle tedavi olduğu için çuvalla para vermiştir. Peki bu tedavide Lazer kullanılmış mıdır! Yoksa doktor hastaya ( sfinkterotomi ) uygulamıştır.

Hastalara birçok tedavi Lazer tedavisi adı altında sunulmaktadır. Gerçek şudur ki. Lazer Anal Fissür tedavilerinde kullanılan bir yöntem değildir.

Lazer İle Anal Fissür Tedavisi Yalanın Nedenleri?

  • Hastalık toplumda çok yaygın çok fazla hasta potansiyeli var. Bu hastalara ulaşmak için bilinen yan etkilerin gizlenmesi gerekiyor. Size yapılacak bu tedaviden sonra şöyle yan etkiler olabilir şeklinde bir durumla karşılaşırsanız doktorunuz doğru söylüyor. Yok hiçbir hastamda yan etki olmadı şeklinde söylüyorsa bir daha düşünün.
  • Lazer daha maliyetli olarak düşünüldüğünden hastalardan daha fazla para talep ediliyor.
  • Bu tür tedavilerin hiçbir yerde uygulanmadığı sadece kendilerinin yaptığı yalanı ile hasta sayısı artırılmaya çalışılıyor. Özellikle şuna dikkat edin. Özel muayenelerde size lazerle tedavi yapıldığı söyleniyor, Bir hastaneye gittiğinizde ameliyat olacaksınız deniliyor. Çünkü bu tür tedaviler nerede uygulanırsa uygulansın aynı yöntemle yapılıyor. Özel muayenelerde yapılan tedaviler de doktorlar reklam yapabiliyor. 
  • Her türlü ameliyatta olduğu gibi anal fissür (makat çatlakları ) ameliyatı sonrası bazı şikayetler ortaya çıkabilir. Sitemizde bu konuyla ilgili detaylı yazılar bulunmaktadır.
  • Bu tür tedaviler garanti verilerek sunulmaktadır. Yani Lazerle tedavi olursa hastalığınız bir daha tekrarlamayacak denilmektedir. Siz de iyi lazerle yaptırayım bir daha sorun yaşamayım düşüncesine sahipseniz bunun gerçek olmadığını tecrübe edinerek öğreneceksiniz.

Lazer İle Anal Fissür Tedavisi Yoksa Ne Yapmalıyız?

Bu tür hastalıklar ortaya çıktığında iyileşme eğilimi gösterir. Tuvaletten sonra belirli dönemlerde ağrı ve kanamalar olabilir. Özellikle kabızlık ve ishal sonrası bu şikayetlerini artıyorsa beslenme düzeltmeniz gerekiyor. Anal Fissür tedavileri öncesi mutlaka genel olarak bir bağırsak kontrolü yaptırmanız son derece önemli.

Az su içen, beslenmesine dikkat etmeyen, hareketsiz insanlar tedaviden etkili bir sonuç beklemesin.

Anal Fissür Tedavisinin Özeti

Tedavide Hastaların kabızlık kaynaklı şikayeti olduğu düşünülüp kasın bir kısmı kesilerek tuvalete rahat çıkması sağlanıyor. Bir daha kabızlık şikayeti filan olmayacak yalanlarına da inanmayın. Tuvalete çıkmanıza başka bir engel varsa mesela bağırsak tembelliği gibi,,, bu tedavilerin sonuç vermesini nasıl bekleyeceksiniz. Daha hastalığınızın neden kaynaklandığı bilinmeden tedavi yapılıyor ve bunun için de garanti veriliyor.

Anal Fissür tedavisinde botox gibi yöntemler de tercih edilebilir ama ne yazık ki bu tür tedavilerinde başarı oranları çok düşük.

Anal Fissür Sonuç

  • Bilinen en etkili, en başarılı fakat bazı yan etkileri olan tedavi modu kasın bir kısmının kesilmesi ile yapılan tedavilerdir. Doğru, dikkatli, hastanın tüm şikayetleri birlikte değerlendirilip yapılırsa yüzde 95 gibi etkili sonuç verdiği bilinmektedir.

Konu hakkında yorum bölümüne düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim…

Yorum yapın