Makat Çatlağı Doktor Tavsiyesi

Makat Çatlağı Doktor Tavsiyesi. Anal Fissür ( Makat Çatlağı ) İçin Hangi Doktoru Tavsiye Edersiniz? Doktor Bey; Makat çatlağı ameliyatlarını nasıl yapıyorsunuz?

Makat çatlakları yani Anal Fissürler son derece ağrılı ve çoğu zaman dayanılması zor olan bir makat hastalığıdır. Hastalar tuvalet sonrası aşırı derecede ağrı yaşadıklarından tuvalet ihtiyacını ertelerler bu da kabızlığın artmasına ve dışkı geçişinin daha ağrılı olmasına neden olur. Hastaların tuvalet alışkanlıklarındaki bu değişiklik diğer makat hastalıklarına da neden olabilir.

Bir hastanın kabızlık, ishal gibi şikayetleri varsa zaman kaybetmeden bu sorunu çözmeli ve altında yatan nedeni tespit etmelidir. Kabızlık basit bir şikayet gibi görülmemeli doktora başvurulmalıdır.

Günümüzde kabızlığa neden olan en önemli faktörlerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Hareketsiz yaşam tarzı, su su tüketim alışkanlığının az olması, stresli bir yaşam tarzı, kullanılan ilaçların yan etkileri, troid bezi ile ilgili şikayetler vb…

Kabızlığa neden olan faktörlere sahipseniz ” Anal Fissür ( Makat Çatlağı) ameliyatı olmadan önce bu sorunlarınızı çözmeniz gerekiyor. Şayet bu sorunlara sahip bir hastaysanız tedaviniz başarısız olacaktır. Çünkü hastalıklar altında yatan nedenler bilinmeden bir hastalığın iyileşmesini beklemek zaman kaybıdır.

Anal Fissür ameliyatından sonra tekrarlama ihtimali çok ama çok fazladır. Hastalığın tekrarlamasının nedeni yapılan tedavinin başarısız olması değil, hastanın dikkate alınmayan şikayetleridir.

Ameliyat olduktan sonra iyileşemeyen veya hastalığının tekrar ettiğini söyleyen insanlarla karşılaşırsınız şaşırmayın. Çünkü ameliyat öncesi çoğu zaman hastalığın nedeni araştırılmıyor ve hastalar hemen ameliyat oluyor.

Muayene olduğunuzda orada bir çatlağı doktor görebilir fakat bu hastanın hemen ameliyat edilmesi anlamına gelmiyor. Birçok araştırma göstermiştir ki bu çatlaklar kendi başına iyileşme eğilimi gösteriyor. Özellikle risk grubundaki hastalarda makat çatlakları ameliyatlarının daha dikkatli yapılması gerekiyor.

Makat Çatlağı Tedavisinde Doktorların Hastalardan Gizlediği Bazı Gerçekler Var !

Bütün doktorlar için demiyorum fakat çoğu doktor yapılacak tedavinin ayrıntılarını hastalarından gizliyor.

Aşırı ağrınız var veya kanamanız bir doktor ismini duyuyorsunuz, yorumlarına bakıyorsunuz çoğu güzel şeyler yazmış, ya da komşularınızdan duyuyorsunuz ameliyat olmaya karar veriyorsunuz?

Doktor Bey; Makat çatlağı ameliyatlarını nasıl yapıyorsunuz?

 • Kimse bilmez bu işleri…
 • Lazerle yapıyoruz
 • Orada kan akışını düzenliyoruz.
 • LİS ameliyatı yapıyoruz ( Hastaya LİS ameliyatının nasıl olduğu asla anlatılmaz )
 • Sfinkteromi yapıyoruz ( Nasıl yapıyorsunuz ? )
 • Kendime özgü bir teknik kullanıyorum.

Tüm bu kaçamak, üstü kapalı söylemler tek bir noktaya çıkıyor. Doktor çatlağın iyileşmesi için KASIN BİR KISMINI çok dikkatli bir şekilde kesiyor.

Bu kasın kesilmesi dışında makat  çatlağı tedavisinde kullanılan daha etkili ve kesin sonuç veren bir tedavi bilinmiyor. Botox tedavisini ( Botox yaptıranların yorumları) duymuş olabilirsiniz. Bu tedavinin hiçbir yan etkisi yok fakat ne yazık ki hastaların problemlerini çözmüyor.

Anal Fissür ( Makat Çatlağı ) Ameliyatları Riskleri Neler?

Dünyada yapılan araştırmalar göstermiştir ki. Makat Çatlağı ameliyatı sonrası hastalarda geçici ve kalıcı bazı sorunlar oluşabilmektedir.

 • Kas kesilmesi doğru yapılmadığında hastaların ağrı şikayeti geçmemektedir.
 • Birçok hastada kanama şikayetleri devam etmektedir.
 • Hastalarda gaz kaçırma sorunu oluşabilmektedir.
 • Bu bölgede ıslaklık ve kimi zamanda ileri boyutta kirlilik olabilmektedir.
 • LİS, SFİNKTEROMİ gibi ameliyatlar kasın kesilmesi demektir.

Ülkemizde Anal Fissür ( Makat Çatlağı) ameliyatı sonrası gaz kaçıran veya kirlilik yaşayan hasta sayısını bilmiyoruz. Hastaların çeşitli platformlara yazdığı yorumlardan bu tür şikayeti olan hastaların olduğunu anlıyoruz.

Ameliyatsız Makat Çatlağı tedavisi gibi ifade edilen tedavilerin arka planına baktığınızda yine kas kesilme işleminin yapıldığını göreceksiniz.

Makat çatlağı tedavisinin hangi riskler taşıdığını öğrendiniz. Amacımız bu tedaviyi yaptırmanızı engellemek değil sadece GERÇEKLERİ GÖRMENİZİ sağlamaktır.

Anal Fissür ( Makat Çatlağı ) İçin Hangi Doktoru Tavsiye Edersiniz?

Burada bir isim zikretmek doğru olur mu bilmiyorum fakat size ipuçları vereyim

 • Doktorun Google harita yorumlarına bakın. ( Falan doktor hakkında yorumlar yazdığınızda çıkan doktor sitelerindeki yorumları dikkate almayın.) Google harita yorumlarında doktora ameliyat olduktan sonra şikayeti olan hastalar görebilirsiniz.
 • Uzun yıllardır bu alanda çalışan ve herkesçe bilinen doktorları seçebilirsiniz.

Tedavileri hangi doktor yaparsa yapsın riskler taşıdığını unutmayın.

Makat Çatlağı tedavisi için hangi doktora gittiğinizi ve sonuçlarını bizimle paylaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler….

“Makat Çatlağı Doktor Tavsiyesi” üzerine 2 yorum

 1. Makat çatlağı ameliyatı olacaksanız kesinlikle Mevlüt Topbaşı öneririm. Çevremde birçok kişi bu doktora gitti çok memnun. Ameliyat sonrası kabız kalmamaya ve bol içmeye gayret edin.

  Cevapla
 2. Ağrı ve kanama şikayetim çok fazlaydı daha önce bu şikayetten ameliyat olan bir arkadaşım vardı. Kocatepe Camisinin yanında Mevlüt Topbaş var ona git dedi. Gittiğim de sıra bekleyen birçok insanı görünce açıkçası şaşırdım. Bu hastalığın bu kadar yaygın olduğunu düşünmüyordum. Ameliyatım göz açıp kapayıncaya kadar bitti. O günden sonra da bir daha böyle bir şikayet yaşamadım. Yine de ben beslenmenize dikkat etmenizi öneririm. Adresini de kolaylık olsun diye buraya bırakıyorum. http://www.mevluttopbas.net/

  Cevapla

Yorum yapın