Makat çatlağı ile yaşanır mı? Makat çatlağı ameliyatı tehlikeli mi?

Makat çatlağı diğer adıyla Anal Fissür şikayeti olan hastaların merak ettiği sorulardan biri ” Makat Çatlağı ile yaşanır mı sorusudur? 

Makat çatlağı olan bir hastanın şikayetlerini göz önüne alırsak sorumuzun cevabını da bulmuş olacağız.

İnsan vücudunda sinirlerin en yoğun olduğu bir bölgede oluşan küçük bir yaralanma insan beynine davul tokmağı ile vurulması gibi etki yapar. Siz istesiniz de istemesiniz de beyniniz sizi rahat bırakmaz. Burada bir sorun var bu sorunla ilgilenmelisin diye uyarı verir.

Makat bölgesinde ağrı hiçbir yerdeki ağrı ile mukayese edilemez. Nasıl ağrıyan bir dişin tedavisi yapılmadan onunla yaşamak mümkün değilse makat çatlaklarının tedavisinin yapılmadan yaşanılması çok zordur. Ciddi anlamda psikolojik sorunlara neden olabilir. Hastalar da yemek yeme korkuları başlayabilir. Öyle bir duruma gelirsiniz ki insanlar artık sizi tanıyamaz. Daha önce zevk alarak yaptığınız işlerden nefret edersiniz.

Makat çatlağı ile yaşamak zorunda değilsiniz. Tedavisi kısa sürede çok kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Makat çatlağı ameliyatı tehlikeli mi?

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi belirli oranda riskler taşımaktadır. Söylentilerin aksine bu tür tedavilerden sonra gaz ve gaita tutamam problemleri çok nadir görülmektedir. Zira bu tür şikayetlere başka hastalıklarda neden olabilmektedir.

Makat çatlakları tedavisinin kesin yolu kas kesilme işlemi olan sfinkterotomi’ dir. Dünya üzerinde bilinene en etkili tedavi yöntemi budur. Son zamanlarda botoks gibi tedaviler yapılsa da başarı oranı çok düşüktür.

Makat Çatlağı Ameliyatı Olanlar

Ameliyat olan ve düşüncelerini paylaşan hastaların yorumlarını buradan okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. Konu altına kafanıza takılan şeyleri sorabilirsiniz.

https://hemoroit.com/makat-catlagi-ameliyati-olanlarin-yorumlari.html

Makat Çatlağı Tedavisi İçin Doktor Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

https://hemoroit.com/makat-catlagi-doktor-tavsiyesi.html

Doktor Mevlüt Topbaş Hakkında Yorumlar

https://hemoroit.com/dr-mevlut-topbas-hakkinda-yorumlar.html

Yorum yapın