Memethol Sprey Kullananların Yorumları, Şikayetleri

Memethol Sprey Kullananların Yorumları. Memethol Sprey işe yarıyor mu fiyatı nedir? Memethol bariyer sprey yorumları, şikayetleri.

İlk tıp kitaplarında bile “ Basur” kelimesinin geçtiğini görüyoruz. Yani insanoğlunun en eski hastalıklarından biri diyebiliriz. İnsanlık bu tür bir rahatsızlıktan kurtulmak için sürekli çareler aramış. Mesela Milattan önce 1700-1500 yıllarında yazılmış papiruslarda. Öğütülmüş akasya yapraklarının kaynatılması ile hazırlanan bulamacın anüse yerleştirilmesi ve üzerine keten bezinden bir tampon konulması ile hastanın hızla iyileşeceği bildirilmiştir. Günümüzde ise gelişen tıp ve ilaç sektörü bu alanda yeni ilaçlar üzerinde çalışmaktadır. Doktora gitmeden bu sorundan hastaların kurtulması için ciddi araştırmaların yapıldığını görüyoruz. Tabi bu işin de bir de ticari boyutu var. Hemoroid gibi yaygın bir hastalığı ortadan kaldırabilecek ilaç, sektöre ciddi paralar kazandıracaktır.

Hemoroid ameliyatı olmak için ödeyeceğiniz paralar doktorların insafına kalmış durumda. Hastaların muayene ücreti bile ödeyecek gücü yokken ameliyat paralarını karşılamaları çok zor. Bir de ortalık da dolaşan bilgi kirliliği eklenince insanlar ne yapacağını şaşırıyor. Böyle bir ortam da karşımıza Memethol Sprey çıkıyor. Ne kadar etkili olduğunu, gerçekten işe yarayıp yaramadığını sadece gerçek kullanıcılar bilebilir. Ama emin olduğumuz bazı şeyler var ki bence hepsinden önemli. İnsana güven veriyor. Yani merdiven altı satılan o kadar çok şey var ki.

Sosyal medya da dahi ne olduğu belli olmayan tarım bakanlığı onaylı şeyler satılıyor. Memethol içeriğini biliyorsunuz? Sorunlarınız için iletişim kurabiliyorsunuz? Eczaneler aracılığı alabiliyorsunuz? Diğer yandan içinde ne olduğunu bilmediğiniz, kimin hazırladığı belli olmayan, merdiven altı satışı yapılan piyasa da bir sürü krem, ilaç, satılıyor. Bu ilaçların yan etkisi olup olmadığını dahi bilmiyoruz. İşte bu yüzden Memethol Spreyi önemsiyorum. Şu konuda da içiniz rahat olsun bir ürün kullanıcılar tarafından beğenilmezse zaten piyasa da tutunamaz. Hemoroid ameliyatı olmak istemiyorsanız Memethol spreye şans verebilirsiniz.

Ülkemizde hemoroid hastaları hemoroid tedavisi için birçok ilaç, merhem, bitki vb .kullanmaktadır. Bunların birçoğu uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanıp satılmaktadır. Bitkisel ürün satılan bir çok yerde ” hemoroid için de macunlar yapılıp satılmaktadır.

Son yıllarda İnternet ve sosyal medya siteleri üzerinden hemoroid için bitkisel ilaçlar yapıp satanlara da şahit oluyoruz.

Hemoroid ve Anal Fissür tedavisinde kullanabileceğimiz sağlık bakanlığı onaylı elimizde doğru düzgün bir ilaç yok.

MemeThol Bariyer Sprey sadece eczaneler de bulabilirsiniz. Fiyatı ortalama 100 TL dir.

MemeThol Bariyer Sprey, hemoroid ve anal fissür hastalarının şikayetlerini azaltmayı ve ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Bu ürünü kullanmak isteyenler için harika bir Web sitesi hazırlanmış. Ürün hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını buradan “Sık Sorulan Sorular” bulabilirsiniz. Daha önce satışı yapılan hiçbir ürün için bu kadar kapsamlı bir Web sitesini görmedim.

Memethol Spreyin Dikkat Çekici Özellikleri

 1. İlk kullanımdan itibaren hemoroid kaynaklı ağrının geçmesi beklenir.
 2. Ürün kullanımı ile birlikte kaşıntının giderilmesi istenmekte ayrıca mikrobiyal etmenlere karşı oluşturduğu bariyer sayesinde; bakteri, virüs ve fungus kaynaklı kaşıntı oluşumuna karşı koruma sağlamaktadır.
 3. • 1. ve 2. evre hemoroid hastalarında memelerin giderilmesi için genellikle 1 şişe MemeThol Bariyer Sprey kullanımı yeterli olacaktır.
 4. • 3. ve 4. Evre hemoroid hastaları 2 şişe MemeThol Bariyer Sprey kullanmalıdırlar. (2 şişe kullanımı arasında gün boşluğu olmamalıdır)
 5. • Hemoroid kaynaklı kanamaların bazen aniden, bazen yavaş yavaş durması beklenmektedir.
 6. MemeThol Bariyer Sprey Kortizon ve benzeri hormon türevlerini, paraben türevlerini içermez.
 7. Uzaktan sprey edilerek uygulanır, pratiktir. Fitil ya da enjeksiyon aparatı gerektirmez.

Üretim yeri Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Çözelti Laboratuvarı’dır.

 • Hamileler ve emzikli bayanlar, 15 yaş altı çocuklar kullanamaz.
 • Ürün içeriğindeki maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişilerce kullanılmamalıdır.

Hemoroid ve Anal Fissürler ile ilgili şikayetleriniz varsa bunun için bir ilaç kullanmak istiyorsanız en doğru seçim Memethol Sprey olacaktır.

Anal Fissürler gibi tedavilerin daha titizlikle yapılması gereken ameliyatlar öncesi Memethol Sprey bir şans verebilirsiniz.

Sprey satıldığı eczaneler listesi için tıklayın.

Memethol Sprey Hakkında Yorumlarınız

Memethol Sprey kullandınız mı? Fiyatını nasıl buldunuz? Kaç şişe kullandınız? Hemoroid İçin mi Anal Fissür İçin mi Kullandınız? Hemoroitleriniz Tamamen Kayboldu Mu? Ürünü kullanırken yaşadınız sorunlar nelerdir? Bunun için destek aldınız mı? 

Memethol Sprey Hakkında Yorumlar GERÇEK kullanıcı yorumlarıdır.

Hemoroid ameliyatını ve buna benzer ameliyatları nerede olursanız olun, kim yaparsa yapsın tekrarlama ihtimali vardır. Ameliyat sonrası beslenmenize dikkat etmezseniz hastalığınız tekrarlayacaktır. Ayrıca bu tür ameliyatlar belirli riskler taşımaktadır. Özel bir sağlık kuruluşunda 2000 TL altında ameliyat olmanız çok zordur. Tüm bunlar göz önünde bulundurarak MemetHol şans verebilirsiniz. 

Sorumluluk Reddi: Bilgiler hiçbir şekilde tıbbi tavsiye oluşturmaz veya bu şekilde yorumlanmamalıdır.

https://hemoroit.com/basura-ne-iyi-gelir-basura-iyi-gelen-yiyecekler.html

“Memethol Sprey Kullananların Yorumları, Şikayetleri” üzerine 161 yorum

 1. Doktora gitmekten çekindiğim için eczaneden önerdiler bu spreyi ben 500tl ye aldım geçen hafta 1 hafta olmasına rağmen tüm şikayetlerin bitti rahat rahat oturabiliyorum hareket edebiliyorum. 2. kutuyu da kullanmam gerekiyormuş iyileşmeme rağmen onuda kullanıcam tamamen bitsin istiyorum illet bir hastalık Allah kimseye vermesin.

  Cevapla
 2. Parasının hakkını sonuna kadar hakeden bir ürün küçücük sprey ne işe yaracak diye düşünüyorsun ilk başta ama kullandıkça memnun bırakıyor şiddetle tavsiye ederim. 249tl bazı eczacılar kafasına göre extra para isteyebiliyor dikkat etmek lazım

  Cevapla
 3. Doktorlar kendilerine promosyon olarak dönen ilaçları bol bol yazıyorlar ama bu tarz faydalı ürünleri pek yazan görmedim ssk karşılamıyor parayla alıyoruz ama her bir kuruşu helali hoş olsun eczacım önermişti çok memnun kaldım kullanması kolay kullanım sonrası hemen rahatlatıyor çevremdekilere de çok tavsiye ettim

  Cevapla
 4. Türkiyede hemoroid üzerine bu kadar etkili başka bir ilaç kullanmadım tek kelimeyle mucizevi bir sprey. Diğer krem ve haplar sadece ağrı kesici etkisi yapıyor ama memethol hem rahatlatıyor hemde iyileştiriyor 2. derece hemoroidim için 2 kutu yu hergün kullandım başka hiçbir ilaç vb kullanmadım ve çok şükür bir daha tekrarlamadı kurtuldum diyebilirim. Tüm samimiyetimle söylüyorum bu rahatsızlık başa bela

  Cevapla
 5. Kronik anal fissür rahatsızlığım var memethol 2 gün oldu kullanani okadarda abartılacak yanma yapmiyor etkisini azda olsa gordum sadece kaşıntı kesti ilerleyen günlerde süreçleri paylasacam ama mutlaka hergun kullanın ara vermeyin

  Cevapla
 6. mükemmel bir ilaç şiddetle tavsiye ederim ameliyat eziyetinden kurtulmak için bire bir. 2 kutu yeterli geliyor.

  Cevapla
 7. Ben bu illet hastalık ile 10 yıldır mücadele eden 55 yaşında erkek hastayım. Çok sevdiğim eczacı bir kardeşim Daflon500 almaya gittiğimde babası kullandığı için bana da önerdi ve aldım. Evvelki gece ve saati aksatmadan dün gece kullandım. Bir tanesi zeytin tanesi kadar toplamda 4 meme oluşmuştu ama ben 10 yıl içerisinde 2 kanama geçirmiştim. Harfiyen kurallara uyarak oturur pozisyonda kanül ve şişe dik vaziyette yaklaşık 10 cm. mesafeden 8 defa sıkarak ürünü kullandım. Yaklaşık yarım saat izdirap verici olmayan ama etkili bir yanma ve 3 saat kadar soğukluk hissi oluştu. Dün ikinci kullanımda aynı etkileri daha azalmış olarak yaşadım. Büyük olanda bayağı ufalma diğerlerinde nerdeyse tam sönme oldu. Fakat kullanımını harfiyen uygulamak şart. Kuru ve temiz mesafe kullanım pozisyonu kaç sıkım en az 4 saat su temasından uzak vs.
  Kimse kimseyi zorlayamaz fakat bu acı aptalca gelebilecek her çareye sevk ettiği için ben özgür irademle tavsiyeye uydum. İki gündür çok rahatım hamd olsun. Kimin ne derdi ve hastalığı varsa tez vakitte derman ve şifa versin inşaallah Rabbimiz.
  Ayrıca müşteri destek birimi yetkilisi Fulya Hanım a bıkmadan usanmadan verdiği ilgisi ve desteğinden dolayı şükranlar.
  Yaşadığım yere yakın olmasından dolayı ve ilgili üniversite ile eczacılık fakültesi desteğini de öğrenerek firmaya ve yetkililerine güvendim Allah hepsinden razı olsun inşaallah.
  Yaşadığım tüm gelişmeleri buradan paylaşacağım.
  Sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum..

  Cevapla
 8. Benim makatimin içinde 2 adet küçük meme var her akşam rahatsızlık ağrı (dışkılama sonrası daha da artıyor) memeler dışarı çıkmıyor içerde hep kanama yok geceleri uyuyamıyorum yaşayanlar bilir hayattan gerçekten soğutuyor benim hemoroidim kaçıncı evre bilen birisi yazabilirmi benim şaşırdığım 2 sene önce başlamasına rağmen hiç kanama olmadığı kanama olmaması hastalığımın ileri boyutta olmadığını mı gösteriyor

  Cevapla
 9. Kullandım berbat ürün hiçbir faydasını görmedim açıkçası. Bunun yerine gidin HemoThol kullanın daha iyi

  Cevapla
  • Engin bey ben hemothol sayfasına girdim olumsuz hiç bi yorum yok ve bu beni nedense şüphelendirdi. Siz kullandınız mı faydasını gördünüz mü acaba. 4. Evre hemoroid hastasıyım denemediğim şey kalmadı düzenli bir şekilde memethol kullandım onun da faydasını görmedim. Ağrı ve acılarım beni mahvediyor artık hiç bi şey yapamaz oldum yataktan çıkamıyorum. Lütfen ürün hakkında Bilgi verebilir misiniz

   Cevapla
 10. Her mecrada yorum yapmaya çalışıyorum çünkü benim yaşadıklarımı baz alarak insanlar kullansın özel bir hastanede doktor tavsiyesi ile aldım kullanım kılavuzunu anlamayınca internetten kullanım videolarını izledim uygulamak biraz kreme göre meşakatli ama abartıldığı kadar yanma olmuyor galiba bizim popomuz çok kıymetli degil normal yanma hissi var ama iyileşecekse normaldir dayanılmayacak birşey hissetmedim iyice çalkalayıp kullandım wc de 1 haftadır kullanıyorum gayet başarılı bir ürün benim gibi hemoroit problemi yaşayanlara önerebilim piyasadaki neredeyse tüm ürünleri kullanmış biri olarak memethol benden beş yıldız aldı

  Cevapla
 11. Harika bir ürün beni ameliyattan kurtardı arkadaşımın önerisi üzerine kullanmıştım kullanmadan önce buradaki yorumları okuyup cesaret almıştım bende benim gibi rahatsızlığı olan arkadaşlara destek olması açısından yorum yapmak istedim mutlaka düzenli kullanın yakıyor biraz ama değer.

  Cevapla
 12. Babam için aldık kullandık biraz yakıyor ama çok etkili verdiğimiz para helali hoş olsun simdiye kadar kullanmadığımız ilaç abuk subuk uygulama kalmamıştı tek bir şişede şifa buldu babam kesinlikle tavsiye ederim keşke kabızlık içinde böyle etkili bir ilaç geliştirseler.

  Cevapla
 13. 2 haftadır kullanıyorum çok faydasını gördüm herkese göre farklı etki yapabilir olumsuz yorumlarda okudum ama ameliyat olmaktansa bu tarz ilaçları kullanmak daha mantıklı geldi iyi ki de kullanmışım tavsiye ederim eczanelerde bulunmayabiliyor ben rica ettim getirttiler.

  Cevapla
 14. Herkese geçmiş olsun.Ben iki senedir kabızlık ,makat kaşıntısı ,tuvaletten ihtiyacını tam gideremeden kalkıp aksama kadarda o hisle günü geçiren biriydim.sadece 3 aydır probiyotik olarak entrogermina kullaniyordum onuda bıraktim hiçbir etki görmedim.tavsiye uzerine bir haftadır solgar probiyotikle birlikte basur icinde memethola başladım şu an gercekten iyi tek korkum memethol su anda uyuşturuyor diyemi iyiyim bittiğinde yine eskiyemi döneceğim

  Cevapla
 15. Ben daha kullanmadım ama bende anal fissur var acaba hemeroide etki ettiği gibi benim rahatsızlığıma iyi gelir mi

  Cevapla
 16. Ürünü bugün aldim fakat ic ve dis basur icin uygunmu ve ic kisima bu ilac sıkılırmı ve ilk kullanmama ragmen tahriş etti ne yapmam gerekiyor bilgi verirmisiniz..

  Cevapla
  • Bende de aynısı olmuştu şişeyi çalkalamadan kullanmalarda etken madde şişenin dibine çöktüğü için homojen dağılmıyor ve yanma hissi cok oluyor o nedenle şişeyi iyi çalkalamakta fayda var hergün düzenli kullanımda yanma hissim azaldı o bölgedeki sorunlu deriyi tamir ediyor sabır edip devam ettim fayda gördüm ucundaki gagayı iç bölgeye sokup sıkabilirsiniz ben o şekilde kullanmıştım iç hemoroidim vardı

   Cevapla
  • Bu konuyla ilgili en sağlıklı bilgiyi firma ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Yorumlardan ve sitedeki açıklamalardan kullanıldığını söyleyebilirim.

   Cevapla
 17. 2 kutu aldım 4. derece hemoroidim var bir haftadır kullanıyorum gelişmeleri yazayım dedim ilk iki gün fena yaktı sonra sabaha kadar rahat uyudum buz gibi bir ferahlık veriyor ve gün boyu rahat hareket edebildim 7. gün itibariyle rahat oturup kalkabiliyorum ilk zamanlardaki yanma hissi azaldı kanama bitti yara kabuk bağlamaya başladı memelerde henüz küçülme yok şişe yarıya geldi gelecek hafta 1. şişe biter galiba şimdilik harika gidiyor memnunum gelişmeleri yazacağım

  Cevapla
   • Merabalar basur icerkeyken yani anal bolge kapaliyken kullana biliyormuyuz birde kullandiktan sonra tuvalete ne kadar bir surede cikmamiz dogrudur ilaci kullandiktan sonra tuvalate cikarsak bisey olurmu

    Cevapla
 18. Şimdi kullanmaya başladım buürünü şu anda iyi hissediyorum çok büyük bir yanma hissetmedim gelişmeleri tekrar yazacağım

  Cevapla
 19. TUVALET GÜNLÜKLERİ

  Öncelikle her şeyi açık açık yazacağım için şimdiden kusura bakmayın. Öğle vakti büyük tuvaletimi yapmaya ayarlamıştım önceden. Son 2 haftadır maalesef günde 3 defa tuvalet ihtiyacı doğuyordu. İlk tuvalet ölümse 3ünü düşünün bir de. 3üncü tuvaletten sonra gün boyu acı, sızı ve yokken bile tuvaletim var hissi. Neyse başladım Memethol’e.

  1. Gün – 03.07.2020 Saat 00:05 Cuma
  Kullanım sonrası bir yerinize Vicks sürmüş gibi oluyor ancak etkisi çok uzun sürüyor. Tahmini sabah 06:00’ya kadar sürmüştür çünkü 07:00’ye doğru uyandığımda hiçbir şey kalmamıştı. Öğle vakti ilk tuvalet. Aman Allah’ım kabız olmuşum. Ben ki en az 1 yıldır kabız olmayan insan (1 yıl temsili, uzunca süreler kabız olmadığımı belirtmek için. :)) sen git kabız ol. Yine özür dileyerek söylemek zorundayım, yarım saatte 6 küçük parça düşmüştür tuvalete ve ilki kanlıydı. Sonraları hiç kan yoktu ve bunların ardından nispeten güzel bir tuvalet. Hemen gidip kontrol ettim bilim adına! Yoksa bakmayacağım demiştim, morarıyor falan diyenler olduğu için. Morarma yoktu ancak bir sürü bezelye tanesi şeklinde memenin içinden biri Nohut tanesi kadar olmuştu. Belli ki canımı yakan da buydu! :/ Nerede o eski zamanlar, tuvalete girip şakır şakır yapıp çıktığımız günler ah! 1, 2 saat sonra ilki gibi çok acılı, kansız ve normal tuvaletimi yaptım. 3. olmadı neyse ki, ölümlerden ölüm beğeniyordum yoksa. Bu arada beni en çok şaşırtan şey Memethol Müşteri Hizmetleri oldu. Buraya, oraya, başka yere her yere yetişen Müşteri Hizmetleri’ne mail attım 2 defa ama kale alıp cevap veren olmadı. Eminim arasam çözümü söylerlerdi ancak her yere yazıp kendi maillerine bakmamaları beni şaşırttı. Umarım tası tarağı toplayıp Memethol’ü kapatmamışlardır. 🙂 Bu arada sorduğum şey Memethol’ün kabız yapıp yapmayacağı ve kabız için Duphalac kullanıp kullanamayacağımdı. Cevap gelmeyince bir şey kullanmadım.

  2. Gün – 04.07.2020 Saat 00:05 Cumartesi
  Gün boyu yanma ve tuvalet hissinin bitmeye başladığı gece saatlerinde önce sıcak su oturma banyosu yapıp sonra orayı iyice kurulayıp ilacı sıktım. 8 fıs ve hala akan bir damla bile yok. 🙂 Yine sevdiğim serinlik. Bu sıcak yaz gününde böyle bir serinlik bulsalar her yerime sıkar öyle yaşarım. O kadar güzel bir his benim için. Gerçi herkesin çok tatlı bulup sevmediği Duphalac’ı bayıla bayıla 6 ay kullanmışlığım da vardır. 🙂 İlacı kullandım, yine yanma, soğukluk vs. ve gün bitti. Öğle vakti tuvalet zamanı! Korkularım büyük çünkü yine kabız mıyım acaba diye düşünmüyor değilim. Çünkü deli gibi de canım yanmıştı ama zaten hep yanıyordu! Bu arada kabız olmamak için her gün standart uyanınca; incir üstüne su, kayısı üstüne su, yulaf üstüne su şeklinde bir ritüelim var. En az 1,5 litre su içiyorum ki bu bile bana zor geliyor. İnsanlar o kadar suyu nasıl içiyor hayret yahu! Şimdi şu nefes alamadığım sıcak havalarda 2 litrenin üstündedir eminim, çünkü feci terletiyor nem dahil sıcaklık! :/ Neyse tuvaletteyim ve dehşet acılı bir tuvalet olacak gibi ve yaparken çok acıdı canım. Ancak bir önceki güne göre 1 tık daha iyi, kabızlık yok. Bir süre sonra 2. tuvalet ve yine berbat ötesi değil ama acılı. Bugün de akşama kadar yanma oldu, tuvalet hissi oldu ancak 1 önceki güne göre daha az ve oraya baktığımda memelerin eski seviyesine geldiğini fark ettim.

  3. Gün – 05.07.2020 Saat 00:05 Pazar
  8 fıs sıktıktan sonra az hissettiğimi fark ettim. Dedim yerini tutturamadım mı acaba! Hemen baktım ve fark ettim ki düzgün kullanmışım ancak yanma daha da azalmış, gerçi sonradan soğukluk etkisi eskisi gibi olsa da başta vücut biraz daha alışmış gibi yaptı. 🙂 Sabah saat 05:00’e doğru uyudum sanırım çünkü sıcak sebepli uyumak zor oluyordu. Gece 1, 2 saat de bilgisayar başında oturdum. (Tabii ki ortası delikli Hemoroit simidine) Ancak uyuyana kadar diğer 2 kullanımdan farklı olarak bu sefer gerilme hissi var. Sanki cildiniz kuruduğunda gerilir gibi olur ya orası da öyle gibi. Sanki iki taraftan tutup çekiştiriyorlar gibi. Hafif ağrı hissi veriyor bu da. Bacaklarını çok açarsan bir anlık ağrı olabiliyor ama hepsi o kadar. Saat: 12:35, tuvalete gitmem gerek ve korku bacayı sardı. Malum gerilme hissi de vardı ve şimdi tuvalet ihtiyacı giderilmesi. :S Pöff. Wow, bu da ne! Hiçbir sorun olmadığı gibi şakır şakır, paldır küldür, ne derseniz deyin rahat rahat bir tuvalet oldu. 🙂 Hiç acı olmadığı gibi 5 dakikada yapıp çıktım ki en ufak bir acı olmadı. Şaşılacak bir şey! Saat 14:00, maalesef yine tuvalet, ilki süperdi de niye herkes gibi bir kerede olup bitmiyor ki! :/ Oldu bitti ve minimim acıma oldu. Biri kolunu çimdikliyor gibi desem yeridir. 🙂 Wow çok güzel oldu böyle. Aklımda deli sorular; Acaba hep böyle mi olacak? Daha da mı iyiye gidecek? Nasıl yani? Ama yok yok, yelkenleri suya indirmek yok. Bundan önce kullandığım trilyonlarca ilaçta da ara ara düzelir gibi olmuştu ve ben ümitleniyordum hemen. Artık akıllandım hemen etkisine kapılmıyorum, hem baktım memeler de aynı şekil yerlerindeler. Biraz daha takip etmek lazım. Ama şu anki duruma bayıldım, şu an hemen hemen her gün olan tuvalet var hissi de yok. Bakalım ilerleyen saatler neler gösterecek.. Saat 15:30, 3. tuvaletin sinyalleri gelmeye başladı. Nereden çıktı şimdi bu? Ne güzel 2 tuvaletle işi hallediyorduk. Hemen büyük tuvaletin 2, 3 defa olması ne demek? Bir kere yapar çıkarsın! Yabancı filmlere yapılan Türkçe dublaj sesiyle okuyun burayı;

  – Lanet olsun Richard, tekrar tuvaletim geldi. Böyle olmaması gerekiyordu, kahretsin!
  + Seni anlıyorum Gerard ama bu da her şey gibi geçecek, yeter ki sabretmesini bil!
  – Ölen Ann teyzem de böyle diyordu. Beni avutmayı bırak! Lanet olsun sana Richard!

  Lanet olsun kısımları tabii ki F* word! 🙂 Şimdi burada konuya açıklık getirmek için derecelendirme yapmam gerekiyor. Tuvaletle ilgili çektiğim en büyük acıya 10/10 diyelim. Şu 2 küsur yıllık basur hayatımda 2, 3 defa yaşadığım acıdır. Sanki leğen kemiğimi sağdan soldan tutup çekiyorlar gibi, oraya sanki kriko koymuşlar da kemiklerimi iki yana açıyormuş gibi bir ağrıydı. Tuvaletimi yaparken olan bu ağrıya 10 üzerinden 10 dedim. Karşılıklı 2 kişinin ucunu tuttuğu bir testereyi, yukarı doğru odun keser gibi beni kesmelerine verdiğim ağrı/acı puanım 8/10. Tuvaletini yaparken çiviler batıyormuş gibi çektiğim ağrıya da 7/10 dedim. Böyle bir numaralandırma sisteminde, ilacı kullandığım ilk günkü kısa süreli kabızlık durumu 6/10du. Genelde günde 3 defa tuvalete gidince giderek ağrı arıyor çünkü düşünün orası hem ağrılı hem zor tuvaletini yapıyorsun ve bir önceki tuvaletinin ağrısının üstüne 2. ve onun da verdiği ağrının üstüne 3. tuvaletini yapıyorsun! Dehşet 10 üzeri 3 gibi bişi ya da fazla diyelim de hesaplamalar iyice karışmasın. 🙂 Bugünkü 3. tuvaletim de az acılı oldu ve ağrı puanım 2/10! Böyle anlatınca ne kadar süper olduğu anlaşılıyor sanırım. Bakalım daha neler göreceğiz. 😀 Gün boyu tuvaletim varmış gibi hissettim ki bunu da 3/10 sayıyorum çünkü rahatsızlık veriyor.

  4. Gün – 06.07.2020 Saat 00:05 Pazartesi
  Gayet güzel kullandım ve sıkıntı yoktu hiç. 12:35, Tuvalet zamanı! Acıyacak mı? Yanacak mı? Batacak mı? Kanayacak mı? diye düşünürken olmuş bile. 😀 Keşke normal günde 1 tuvalet yaptığım dönemlerimde olsaydım, hiçbir acı olmadığı gibi tuvalet sorunum da olmadı. Memeler ne alemde diye bakmam gerek belki ancak hiç bakasım da yok. Büyüsü bozulsun istemiyorum. 🙂 Gün içinde neler olacak bakacağız! 13:45, Sorunsuz bir ikinci tuvalet. Hafif batma hissi oldu ancak acı değeri bile yok. Ayrıca dışarıda bir işime gitmek için arabaya binmem gerekiyordu ve Hemoroit minderi olmadan son kez direksiyon başına oturduğumda diğer güne kadar acı çekmiştim. Gittim, işimi hallettim ve döndüm. Her şey şiir gibiydi. En ufak ağrı, sızı çekmedim. Baktım acaba memeler kayboldu mu diye ancak her şey yerli yerinde ama sanki iyi şeyler oluyor gibi. Aslında çok güzel gelişmeler yaşıyorum ancak zaman içinde bu tür şeyler yaşadığım olmuştu ve bir haftayı geçmeden eski mutsuz, umutsuz, hayat enerjisi yerle bir olmuş, insanlığından utanmış eski bana geri dönüyordum. Bununla ne olacak yaşayıp göreceğim! 18:55, Yeni fark ettim de Memethol’ün yıldızı, herkesin kurtarıcısı Fulya Hanım mailime dönüş yapmış. Sanırım Cuma günü 15:00 civarı yazmıştım ve Pazartesi sabah 11:00’e doğru arayıp sorunlarımı konuşmak istiyor. Saat çok geç diye aramıyorum ancak yarın da arar mıyım bilmiyorum. Malum bu konular yazarken iyi de konuşurken sorun. Doktora bile bu konuları anlatırken sıkıntı yaşıyorum, yarın arama konusunu düşüneceğim.

  5. Gün – 07.07.2020 Saat 00:05 Salı
  İlaçla ilgili sıkıntısız kullandım. Gece boyu uyuyamadım (sıcak vs.) ve sabaha kadar film izledim, Hemoroit simidine oturuyor olsam da yarın için korkum büyük. Saat sabahın 07:00’si ve yeni yeni uyuyacak gibi görünüyorum. 14:00, Tuvalet zamanı! Yine korkarak gittim acaba neler çekeceğim diye. Hafif bir zonklama yaşadım ancak önemsizdi. Derhal oraya baktım ve memelerden biri yine nohut büyüklüğünde olmuş ama ağrı, sızı bir şey yok. 15:35, yine tuvalet! :/ Bir de memelerden biri şişti mahvolacağım! Çok şaşırtıcı ancak ne bir ağrı ne bişi. Her şey bir anda halloldu ve acı, sızı da yoktu. 🙂 Şimdi azıcık güvenimi toplayıp Fulya Hanım’ı aramaya karar verdim. Doktorlarla bile bu konuları konuşmaktan sıkılan ben, bir hanfendiyle telefonda bu konuları konuşurken çok sıkılacağıma eminim! Şimdi konuşmam bitti ve Hemoroit düşmanı, herkesin derdine koşan koca yürekli Fulya Hanım’ı ilacı kullanan herkesin araması gerektiğini düşünüyorum. Bir kere insanı rahatlatıyor çünkü bilgili, ayrıca sadece ilaçtan da değil, ilacı aldığın süre içinde yediğin, içtiğin ve artık ne konu varsa hepsinden de bahsediyor. Korkarak da olsa aradım ve çekinenlere bunun gerekli olduğunu söylemek istiyorum. Nasıl zaman buluyor bilmiyorum ama bu kadar arayan olmasına rağmen nezaketini de kaybetmemiş. Sanırım çok sabırlı bir insan ve gerçekten ilgili. En azından sizi düşünen birinin olması güzel. İlacın etki edip etmemesinden bağımsız, sırf bunun için bile teşekkürler. 🙂 Geç de olsa öğrendiğim en önemli şey de Memethol’ü kullanırken sıcak su oturma banyosu yapmamak gerektiği. Bu konuyu uzun uzadıya yazmayacağım çünkü buradan okuyup hazıra konmak yok! Nedenini öğrenmek isteyen ilaç kullanıcıları Fulya Hanım’a mail atabilir ya da arayabilirler. 😀

  6. Gün – 08.07.2020 Saat 00:05 Çarşamba
  Sıradan bir gündü ta ki tuvalete gitme sayım 4’e çıkana kadar. Böyle olunca da sanki orası aşınıyor gibi oluyor ve hiçbir şey yokken ve her şey güzelken sanki bir anda başa dönüyor gibi hissettiriyor. 4/10 verdim onun ağrısına ve ondan sonra tüm gün çektiğim tuvalet var hissine.

  7. Gün – 09.07.2020 Saat 00:05 Perşembe
  Gece, yine saatinde ve yine çok çalkalayarak ve yine 8 FIS şeklinde kullandım. Çok tuvalete gitmemle ve yediklerimin ne kadar doğru olup olmadığıyla ilgili Fulya Hanım’ı bir kez daha rahatsız etmek zorunda kaldım maalesef. Çok güzel önerilerde bulundu ve çok tuvalete gitmenin pek de istenen bir şey olmadığını söyledi. Yeme, içmeyle alakalı olabileceğini ve hatta içtiğim suyla bile alakalı olabileceğini söyledi. Demek ki yediğim ve içtiğimde bir takım değişiklikler yapıp sebebini kemdim bulmam gerekecek. Gerçekten de ilk tuvalet süperken diğerleri her zaman durumu daha da kötüye götürüyor. 14:45 Tuvalet zamanı! Hiçbir endişem olmadan süper ötesi bir tuvalet geçirdim. Tuvalet sonrası daha var mıdır diye beklerken tatlı tatlı da kaşındı oralar. Sifonu çekecekken fark ettim ki meğer o tatlı kaşınma akan kanmış. Damla damla kan akmış. Ancak yine de tuvalet süper geçti diye bugün kendimi ödüllendireyim dedim. Akşam yemeği için beyti ve her yerde bilinmediğini tahmin ettiğim tombik yiyeceğim. Son 6 aya baktığımızda birkaç kez daha böyle kutlamalar yapmıştım. 1 keresinde lahmacun ve diğerinde de pizza yemiştim. Hiçbir sorun olmamıştı ama dışarıdan yemeye de devam etmedim. Bugün aynı zamanda probiyotik hap aldım, belki probiyotik takviyesiyle normale döner tuvalet yapma sıklığım. Akşam 20:00 gibi yedim dışarıdan aldığım yemekleri. Çok su içtim üstüne de herhangi bir soruna maruz kalırım diye. Saat 23:00, acayip ishal olmuşum ve de biraz kan oldu yine. Canım da yandı. 3/10. 23:30 Dehşet ishal yine ancak kan yok neyse ki. Kan görünce ayrıca tilt oluyorum ben. 4/10 oldu ağrısı.

  8. Gün – 10.07.2020 Saat 00:05 Cuma
  Açıkçası az önce canım çok yandığı ve de kan gördüğüm için bunun üstüne mentollü şey sıkmak ölümcül olacak gibi ancak yine de korkarak sıkacağım. Oh hiç acımadı eskisi gibi serinlik hissi. 12:00, acayip bir şekilde kabız olmuşum. :S Öyle ki 3 küçük parça için ömrümden ömür gitti. 20:00, yine tuvaletteyim ve yine feci kabız. Çok az yapmamın dışında çok zorluydu. 4/10 diyelim. Bunun 2 sebebi olabilir bana göre; ya dışarıdan yediklerim ya da probiyotik hapı. Dışarıdan uzunca süre yemem bir daha orası kesin. Bugün de alayım probiyotik hapı bakalım neler olacak yarın.

  9. Gün – 11.07.2020 Saat 00:05 Cumartesi
  İlacı kullandım ancak kafamı kurcalayan bugün ne olacağı. Bu ilacı kullanırken ishal ya da kabız olmamak çok önemliydi bence. Her ikisini de yaşadım ama gündüz umarım düze çıkarım. Saat 14:00-16:30 arası tam 4 kere tuvalete gittim ve acayip kabızım. Her tuvalet azıcık oluyor ve ağrı seviyesi 7/10. Acıyı tarif etmek için söylemek zorundayım kusura bakmayın ama gaz çıkarması bile 4/10. Kesinlikle kan olmadı ki öyle bir acı ki kan dolacak diye düşünüp zor baktım her defasında. Saat 18:00, dehşet acılı koyun boku gibi şeyler için yine yarım saat zorladım kendimi tuvalette. Bir insanın ömrü boyunca tuvalette kaldığı sürenin 2, 3 katı tuvalete gittiğime eminim artık. Acısı da cabası. Saat 22:00, 6. ve düşen iki parça sanki benim bir parçam kopuyormuş gibi acı verdi yine. Bugün tuvalet açısından kötü bir gündü. Dün ve bugün kabız olduğumu görünce Duphalac içmiştim ancak hala bir etkisini göremedim. Sırf bu yüzden bugün çorba içip geçmeye çalışacağım. Ayrıca probiyotik hapı da almam sanırım iyileşene kadar. Tabii ki iyileşebilirsem. Ayrıca tuvaletler arasında da habire tuvaletim var gibiydi. Tuvalette, bir dönem olduğu gibi o kadar şekilden şekle girdim ki biri bu halimi görse ya deli ya da spor yapmayı çok seviyor der. 😀 Ayrıca tuvaletimi yapmaya çalışıp acı çekerken aklıma geldi. Neden ben şair ya da söz yazarı olamıyorum? Şiire olan ilgim sıfır, müzik kulağım yok, düğünlerde bile dans etmek için zorla kaldırılsam alkışlayan kısımda olurum ama neden şimdi ilham gelmiyor? Hani derler ya şarkı sözlerini yazanlar, genelde hayatları acı içinde geçenler, çok çekenler, aşk acısı yaşayanlar vs. Bizim çektiğimiz acının karşılığı bir getirisi olmaması ve bir anda ilham gelmemesi üzücü! :/ İşte kendimi bunlarla avutarak tuvalet fasıllarını biraz olsun insancıl seviyeye indirmeye çalıştım! Gerçi avutacak ilham yine gelmedi ama yapacak bir şey yok. 🙂 Reşat Nuri Güntekin, Çalıkuşu romanında der ki; “En uzun, en çaresiz geceni düşün. Sabah olmadı mı, oldu. Yine olur.” Mottomuz bu olsun. 😉

  10. Gün – 12.07.2020 Saat 00:05 Pazar
  İşin kötüsü hala tuvaletim var gibi hissediyorum. İlacı sorunsuz kullandım ve her 24 saatte 1 kez 8 fıs olarak kullanmama rağmen halen daha bitmedi. Bakalım bugünkü maceralar nasıl olacak. :S Saat 15:00’e kadar dayandım ve tuvaletimi hep öteledim. Şunu da biliyorum ki fazla ötelersem normal olan tuvalet bile suyunu çekip kabızlığa doğru gidiyor. Biraz öteliyorum ki belki dünden hasarlı oralar azıcık kendine gelir. Söylemesi ayıp gaz çıkartma acısı bile hala 3/10. Tuvalet bir felaketti yine. Neyse ki kabızlık kalmamış ancak acı hala yerinde. Normal tuvaleti bile sanki oradan çiviler çıkıyor gibi yapabildim. (5/10) Acılarımı rakamlara döküyorum ancak bunlar buraya yazdığım kadar kolay olmuyor. Yaşarken 2 de sıkıntılı 5 de. Üstleri yazarken bile acı veriyor zaten. Çok da korktuğum gibi olmadı o kadar acı çekmeme rağmen. Saat 16:00, bir daha tuvalet ve ben bu sefer eminim mahvolacağım. :S Neyse ki beklenen olmadı ve 4/10 bir tuvalet oldu. Bir tuvaletle kurtulabilseydim ne mutluydu bana ama acı çoğu kez üçe katlanıyor. Saat 16:30, bir tuvalet daha. Acısı 5/10 ve daha tuvaletim var gibi hissederken damla damla kan geldi. Artık burada durup tüm gün tutmaya çalışacağım geri kalan tuvaletimi. Belki bu hissettiğim tuvalet değildir de oradaki memelerin verdiği izlenimdir. En azından kendimi böyle avutmayı deneyeceğim. Önümde uzun bir gün ve bir sürü acı var. İyileşmek yine başka baharlara kaldı. Hayırlısı.. Maalesef saat 20:00, dayanılmaz acılı bir tuvalet ve hayatı sorgulamaya başladım. 🙂 Pek ayrıntı veremeyeceğim çünkü bunu ileri bir tarihte yazabiliyorum. Çünkü acısı o kadar fazlaydı ki doğrulamadım. :S

  11. Gün – 13.07.2020 Saat 00:05 Pazartesi
  İlacı kullanınca etkisi orayı uyuşturur gibi yaptığı için iyi geliyor ama gün içinde olanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Saat 15:00’e kadar erteleyebildim tuvaletimi yine. Berbat ötesi 6/10 diyebileceğim ve artık beni pes ettiren bir tuvaletti. Aslında tuvalet olarak baktığımızda al eline oyun hamuru gibi oyna kıvamında süper ancak orası tahriş olmuş bir kere. Mahvoldum resmen. Hep dediğim gibi tuvalet bir kere olunca bu çekilebilir de en az 3 tane olunca insanın bile bile işkence çekmesi ve sırada bunların olduğunu bilmesi felaket kötü bir şey. Umarım bir daha tuvaletim gelmez! :/ Saat 16:30, 7/10. Ayrıntıya gerek yok kanaatimce. Sanki içten içe kanıyorum ama şaşılacak şey hiç kanama olmaması. Eskiden tuvalet bitimi acı biter ve sadece tuvalet var hissiyle uğraşırdım. Şimdi her şey iç içe girmiş gibi. Elm Sokağında Kabus’u yaşıyor gibiyim. Başka bir tuvalet daha olmasın lütfen! Nolur! Lütfen! Özetle bu haldeyim. Saat 19:30, sanki hiç tuvaletimi yapmamışım gibi tuvaletim var ama nasıl yapabilirim ki? Zaten acıdan hiçbir şey yapamaz haldeyken, orası normalde 6/10, 7/10 ağrılı iken bu nasıl olacak bilemedim. :S Mecburen oturdum işkence koltuğuna! Durum geçtikten sonra yazması kolay ama yaşaması? 8/10! Artık ben, benden geçtim resmen. Neyse ki başka bir tuvalet daha olmayacak diye kendimi avutuyorum ancak bir yandan da dayanamıyorum. Yeminimi bozdum bu acıya dayanılmaz, sıcak su oturma banyosu ve ardından Bepanthen plus! Aslında oturma banyolsu yapmamam lazımdı ama dayanamıyordum artık. Bana sorarsanız pek bir yararı da olmadı ama belki ben o kadar acı çektiğim için farkı unutmuşumdur.

  12. Gün – 14.07.2020 Saat 00:05 Salı
  Memethol’ü kullanınca orayı pek hissetmemek bana en baştan beri iyileşiyorum hissi vermişti. Artık bilemiyorum ama ilacı sıktıktan sonra yine iyi hissediyorum. Saat 15:00, tuvalet zamanı! Korkulu rüya bir kez daha başladı bakalım. Çok yanıyor ama 4/10’u geçmez ağrısı. Ancak yine kötü durumlar. Bugün alışverişe de gideceğim için hemen çıkayım diyorum ama şu yanma biraz azalsa.. Saat 16:10, ben diyim 5/10, siz anlayın 6/10. Düne göre biraz düşme var ama ya 3. Tuvalet? İhtimal veremiyorum yapacağıma ama bakacağız gidişata göre. Derhal alışverişe çıkıyorum bunun üstüne ve toplasan yarım saat araba kullanacağım. Birkaç marketi dolaşıp alışveriş yapıp döneceğim. Saat 19:20, eve zor geldim ağrıdan sızıdan. Orayı kontrol etmek zorunda kaldım çünkü bana göre orası yara gibi kanadı. Acısı o kadar büyüktü. Yine kan yok ama o acı 7/10 ve devam etmekte. Çok zorluydu bugün ama biraz yürürken rahatlıyordum bazen ve bazen yürürken de kötüydüm. Şimdi bu ağrıyla 3. Tuvalet olması bence imkansız. Artık olacaksa da olsun modundayım. 🙂 Aslında şu anda Memethol’ü bırakıp bırakmamayı düşünüyorum. Çünkü her ne kadar tuvalet sorununu ben körüklemiş olsam da ilacın ACIsız, AĞRIsız, KAŞINTIsız değil miydi? Tuvaletim normalde dönmesine rağmen bütün bunlar çok uzak gibi bana. :S

  13. Gün – 15.07.2020 Saat 00:05 Çarşamba
  Sanırım bugünü 2 tuvaletle atlattım. Yarın yankıları neler olacak acaba? :S İki tuvaletten sebep ilacı kullanmaya da devam. 😉 Eğer ki tuvaletim yine bir taneye düşerse neden sayısının arttığını da bulmuş olacağım ve buradan da paylaşırım. Her zaman bu hastalıkta ne kadar fena olursa olsun 1 tuvalete katlanabiliyorum ancak sonra katlanarak artması beni de katlıyor! :/ Bu arada Duphalac devam 3. Günüm sanırım, gün içinde yine dayanamayıp sıcak su yaptım ve yine Bepanthen Plus kullandım. Sonum nasıl olacak ben de merak ediyorum. Memethol’ü ilk kullandığım zamanlar; Memethol:1 Ben:0, şu anda ise; Memethol:0 Ben:0! Saat 00:35, bir karın ağrısı ki tuvalete zor yetiştim desem yeridir. Duphalac’ı 3 gün boyunca dozajını arttırarak kullandım, aslında şu an aldığım hep kullandığım dozajdı. İlaca bağlı kalmak istememiştim ama çok gerektiği için kullanmak zorundaydım. Onun etkisiyle tuvalete gitmem gerekti ki yine çok acıyacak diye korkarken Voila! Dehşet ishal olmuşum ve 3ün üzerinde bir acı hissetmedim. Gün boyu çektiğim o acılar neydi öyle? Bu arada ilacı sürdükten sonra oraya su değdirmemeye çalışın bence. Kuru buza sıvı değdirince dumanlı bir yapı oluyor ve uzaktan güzel gözüküyor ya, bunun dumansız şekilde buzdan bir bariyerin orayı örtmesi gibi düşünün. Ben öyle hissettim ve hiç beğenmedim bu hissi. Önerim tuvaletinizi ona göre ayarlayıp ilacı sürdükten sonra bir müddet oraya su değdirmemeniz. Peki ilaç bugün etki ettiyse yarın neler olacak? Arkası yarın.. 🙂 Saat 16:00, 4/10. Saat 17:30, 5/10. Saat 18:10, 7/10. Doğal olarak artık dayanamadığım gibi hiçbir tuvalet yapma sayımda da azalma yok. Hatta bunları yazarken 19:00 küsur gibi hala da tuvaletim var gibi hissediyorum. Sanki savaş halindeyiz gibi. Hani ben, beni öldürmeyen acı güçlendirir havasında olmasam da her tuvaletim geldiğinde tuvalete gidince, sanki orası sinirleniyor da; Bak sen! Demek öyle! Al sana bir tane daha, hadi bunu da yap görelim der gibi! 🙂 Ancak tabii ki bittim tüm bu tuvaletlerden. İlacı kullanmadan önce gittiğim 3 tuvaletin sonuncusunda orası artık iyice aşınıyor ve acıyor diye söyleniyordum. Şu anki durumumda o en güzel acılardanmış diyorum. 😉 Misal şimdiki ilk tuvalete gidişimdeki acı o zamanın 3 tuvalete gitmemin acısıyla başlıyor. Anladığım kadarıyla ilk hafta rahatlar gibi olsam da Memethol bana yararlı bir ilaç değil. Çünkü tuvalet durumumu ben bozsam da ilaç bunu düzeltmeliydi diye düşünüyorum. Acısız, ağrısız kısmına denk gelemedim ilk ay sonrası. İlacın oralardaki kan akışını hızlandırıp memeleri bir büyütüp bir küçültüp yok etme şeklini mantık olarak çok beğensem de şu anda hiçbir şekilde iyi değilim. Bu hastalığın en kötü yanı evde yaşadığınız insanlardan bunu saklayamamanız. O kadar çok tuvalete gidip o kadar uzun kalınca haliyle evde beraber yaşadığınız herkes durumu biliyor. Her uzun tuvaletim sonrası sorular şu şekilde oluyor; Kan var mıydı? Acıdı mı? 10 ürerinden kaç? Gece 8 kere sıktıktan sonra salladığımda şişeden ses gelmedi ve bittiğini düşünmüştüm. Boşa sıkınca sıkıldı. Bu gece de onları kullanıp Memethol kullanım süreme son veriyorum! Demek isterdim ancak namümkün! Evdeki herkes durumunu bildiği için sanki onlar da benimle acı çekiyor gibi. Herkes mutsuz evde sayemde. Bu da ilaç kulanımım hakkında söz hakkı veriyor onlara. Ben bugün son kez kullanıp bırakacaktım ancak evdekiler 2 tane aldın, sık dişini, sonrası iyi gelebilir, pes etme, bu kadar dayandın daha da dayan diyorlar ki yapacak olduğum da bu.

  Özet; Çok severek kullandığım ferahlık hissi vererek beni rahatlatan ilaç. İçimi rahatlattı ama sadece, genel anlamda bir iyileşme yaşamadım. Deneyimlerimi geç paylaşma sebebim de çok iyiymiş deyip kullanıp hüsrana düşenler ya da bak bak bak çok kötüymüş kullanmıyım deyip belki iyi gelecek bir ürüne sırtını dönecekler yüzündendi. Bunlar benim kendi deneyimlemem ve herkese de kullanıp kendi sonuçlarını almasını tavsiye ederim. Ben 2. İlacı da kullanacağım ancak genel anlamda tekrara düştüğüm için (her gün acım şu acım bu demekten öteye gitmedim bir yerden sonra) artık gün gün yaşadıklarımı yazmayacağım. Toparlamam gerekirse, ilacı kullanacaklar için, sıcak su oturma banyosu yapmayın ilacın bariyer özelliği sebebiyle. Yumuşak dışkınız olsun, nasıl yaparsınız bilmiyorum ancak bunu oldurun! Dışkı yumuşatıcı (Duphalac gibi) ilaçlar kullanabiliyorsunuz ancak hemoroid vs. hastalıklar için olan krem, hap vs. kullanmanız istenmiyor bilesiniz. Daha detaylı ve geniş bilgiyi zaten Fulya Hanım’ın başı çektiği Müşteri Temsilciliği çok güzel anlatıyor. Sorunlarınız ve sorularınız olduğunda aramaktan çekinmeyin, çünkü çok işinize yarıyor. Ümidinizi kaybetmeyin. Bir şekilde bir şeyler olacak ve umarım o olan şeyler de bizler için iyi bir şeyler olur. 🙂

  Cevapla
  • Düzeltme: Kabızlık ibaresini düzeltmem lazım. Kabızlık haftada 3 kereden az tuvalete çıkamayınca deniyormuş. Benim baştan beri yazdığım sert dışkıymış. Ben sertleşince büyük tuvalet aha kabızım diyordum. Yıllardır kabız olmamışım ben meğer. 🙂 Sonlara doğru ağrı, sızı içinde zorla yazarken 1 ay demişim ki ilacı o kadar kullanmadım tabii ki. O 1 hafta. Ayrıca birkaç yazım yanlışımı da gördüm ki onları da çektiğim acılara bağlıyorum. 😉 Affola..

   Cevapla
  • Roman okur gibi okudum kardesim😊ne güzel anlatmışsın ilacı araştırırken rastladım baya ağrı aci içerisinde aha aynı benim gibi diye diye kah gülerek kah üzülerek okudum bakalım bana nasıl gelecek inşallah artık iyisindir Allahım hepimize şifa versin… müdürle arayı bozmamak lazım nice delikanlilari aglatmisligi var namerdin…

   Cevapla
  • 😂 😂 😂 😂 😂 😂 okuyo okuyo gülmekten komaya girdim … senin yüzünden 1 hafta dır gülüyorum geçmiş olsun sağlık çakla kal sakın ölme 😂😂

   Cevapla
 20. Baştan sona herkesi okudum. Ameliyat zamanım geldi diye düşünenlerdenim. 4, 5 ve hatta sayamadığım kadr yaratığa benzeyen şişlikler dolu. Hatta o bölgemi göremiyorum bile. Tabiri caizse kilolu kişilerin belden aşağısını zor görmesi gibi. 🙂 Son çare olarak kullanmaya karar verdim ve Allah’ın izniyle yarın başlayacağım. Fakat bazı kişiler yanlış kullanım yüzünden işe yaramadı, sonra kullanımımı düzelttim ve işe yaradı demişler. Kullanım her yerde anlatılmış ancak doğru kullananlara sormak isterim. Kullanmadan önce sıcak su banyosu yapıp, bölgeyi kuruttuktan sonra uygularsak bu yanlış kullanıma mı girer. Yoksa bu mudur? Çabuk cevap verin yarın yeni acılara yelken açacağım. 😉 Saygılar.

  Cevapla
  • Öncelikle geçmiş olsun. Sıcak suyun rahatlatıcı etkisi vardır. Hemoroid ameliyatı olan hastalarda sıcak suya oturması önerilir. MemetHol kullanırken bunu yapmanız BENCE bir sorun teşkil etmeyecektir. Yine de firmayı ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.

   Cevapla
   • Teşekkürler ebilge. Aynen tavsiyene uyup yaptım. Her gece 00:00 civarı uygulayacağım. Bakalım iyiye mi gideceğim kötüye mi göreceğiz.

    Migrenim olduğu için başıma çok Vicks süren biriyim. Burada mesajlar sayesinde çok korkarak uyguladım ama oramın yanması da aynen başıma Vicks sürmem gibi. Üstelik ağrı eşiğim de çok düşüktür. Parmağımdan kan alınsa o günüm mahvolmuştur. En az 2 yıl her şeyi çektim bu basur yüzünden, her şeyi denedim. Dediğim gibi artık bu son denemem. Umarım bu başarılı olur, ayrıca 8 fıs çok fazla akıp gidiyor, 3 ,4 fıs yeter diyenleri dinlemek istemiştim ilacı uzun süre kullanmak için ama 8 fısla tek damla bile damlamadı. 😉 Gelişmeleri bildiririm.

    Dip not; Robin dostum umarım iyisindir çok badireler atlatmışsın. Sanırım burayı okuyan herkes sana dua ediyordur. Dualarımız kabul olur inşallah. Sağlıcakla..

    Cevapla
 21. Hemen al siddetle.tavsiue ediyorum. Ayni kanama vardı ve kesti ve.ağrı kalmadı. Ama hiç aksatmadan kullan. Dua edersin.

  Cevapla
 22. Almediko firmasını araştırdım köklü bir firma avrupada 2019 innovasyon dalında altın ödülünü almışlar tek ürünleri var o da memethol demekki kaliteli ürünleri var denemekte fayda var diye aldım kullandım 1 kutu bende etki etmedi 2. kutuda fayda gördüm

  Cevapla
 23. 1 ay önce 2 kutu memethol kullanıp bu illetten kurtulan biri olarak ilk kez bir platformda yorum yapıyorum bir tanıdığıma önerdim bu siteyi gostermiş olumlu olumsuz yorumlar var kararsız kaldım diye bende deneyimlerimi yazmak istedim. İlk hafta yanma hissi oluyor diye kullanmaktan vazgeçiyordum ki müşteri temsilcisi bir bayanla konuşunca devam etmeye karar verdim iyi ki devam etmişim hergün yatmadan önce 8 fıs fazla oluyor diye 5 fısa düşürüp kullandım kullanmadan önce çalkalamak çok önemli yoksa etken madde dipte kalıyor ve çok yakıyor homojen dağılması için çalkalamak önemli kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra ağrılarımda ciddi azalma oldu rahat rahat oturup yürüyebiliyordum 10 güne kutu bitiyor 2. kutuya ara vermeden başladım memelerde kuruma oldu 2. kutu bitmesine rağmen 15 gün daha etkisi devam etti. 1 aydır çok şükür iyiyim benim gibi hemoroid rahatsızlığı olanlara şiddetle öneriyorum

  Cevapla
  • Mrb. Benimki 3 tane meme var ve vc den sonra çok şişiyor ve içeri yitmek zorunda kalıyorum ve çok acı çekiyorum kanama yok sadece şişlik var. Yardımcı olursanız sevinirim şişlik için etkilimi

   Cevapla
   • Merhaba. Uzun yılardır hemoroid şikayeti yaşadığınız belli oluyor. 4 dereceye ulaşmış hemoroidleriniz var. Bu kadar ilerlemiş hemoroidler de etkisi olmayabilir. THD tedavisini araştırabilirsiniz. Geçmiş olsun. Süreç hakkında bizi de bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.

    Cevapla
 24. Kaliteli ve hızlı etki gösteren bir ürün ilk haftadan etkisini gösterdi ayağa kalkıp işe gidebildim 2. kutuyu da kullanıp bu problemden kurtulma niyetindeyim kabız olmamak içinde yoğun mücadele veriyorum

  Cevapla
  • Kaç doktor gezdim ağrı kesici yazıp gonderdi en son ameliyat olmaya karar verdim memethol reklamını gördüm eczanede satılıyor olması güvenimi kazandırdı yorumları da okuyunca kullanmaya karar verdim ameliyat için doktor ve hastane araştırmayada başlamıştım ama memethol okadar etkili oldu ki 1 ay gibi kısa bir sürede memeleri kuruttu ağrı ve sancısız bir hayata kavuştum resmen iyi ki ameliyat olmamışım şuan tekrar kabız olursam yine aynı şeyleri yaşarım diye çok korkuyorum kabız olmamak için yoğun çaba içersindeyim.

   Cevapla
 25. İlacı bir haftadır kullanıyorum ve yediklerime de dikkat ediyorum fakat ilacı her kullandığımda aşırı karın ağrısı hissediyorum ve büyük tuvalete cıkıyorum bu normal mi
  Ve bir hafta olmasına rağmen henüz hiçbir etki göstermedi

  Cevapla
  • Selam ben bu.urunu 7 yil once kullandim sanki musluktan su akar gibi kan geliyordu allaha cok sukur 7yildir hic birseyim yok olursa gene alir kullanirim bu urunu cikaranlardan allah razi olsun cok tesekkur ederim basarilarinizin devamini dilerim

   Cevapla
 26. Mrblar Ben yorumlara bakıyorum da her kafadan bir ses çıkıyor. Allah aşkına gerçekten de bir faydası varsa bende kullanmak istiyorum. Basur memelerim hem bayağı dışarı sarkıyor ve aşırı derecede kanamam oluyor. Bunu kullanmam işe yarar mı? Kanamaya neden memeleri küçültüp önler mi? Doktor ameliyat olmalısın diyor ve bende ameliyata güvenmiyorum. Senede bir kez aşırı kanamadan kan takviyesi alıyorum. Merhem falan fayda etmiyo. Çatlak gibi bir şey. İç memeden kan geliyor. Şırınga ucundan çıkar gibi. Psikolojim bozuldu

  Cevapla
  • Tavsiye ederim doğru kullanıldığında etki gösterdiğini ilk kullanımda hissediyorsun rahatlatıyor ve tedavi edici özelliği var diğer ağrı kesiciler gibi değil bana 2 kutu yeterli geldi şimdi normal hayatıma döndüm

   Cevapla
  • Mrb gokhan 2012 senin olay bendede vardi ankarada mevlut topbas var onda ameliyat oldum 8 senedir rahattim 20 gundur dis anal filsul sanirim olustu neysptiysam gecmiyor mementol alacagim baya arastirdim iyi gelir diyorlar

   Cevapla
   • Evet.kullandim ilk kullanmadan itibaren etkisini gosteriyor kendin bile sasiracaksin mentolludur biraz sogukluk hissi verir korkma korkulacak bir durum yok ben ilk kullandigimda biraz panikledim ama kullandikca alistim bana bir kutu yetti

    Cevapla
 27. Hemoroid ameliyatı olmaktan çok korkuyordum. İşe yarayıp yaramayacağı konusunda ciddi endişelerim vardı. Benim hemoroidlerim çok büyük değildi ve kullandıktan sonra etkisini gördüm tamamen yok oldu. Allaha şükür şu anda bir sıkıntım kalmadı.

  Cevapla
  • Merbaha bende hemoroid hastasıyım bendeki sorın kaşıntının cok fazla olması mükemmel bi kaşıntı hissi kanama v.s yok denileyecek kadar 2 meme şişik ama abartı derecede değil yalnız iç kısımdada bişey var gibi onı çözemedim ufacık bi misket gibi bişey neyse ben memethol kullandım bi kutu yanma hissi oldu evet ama 8 9 gün sonra bitti kaşıntı geçti memeler küçüldü fakat aradan 2 ay sonra tekrar kaşıntı geri geldi aynı şekilde büyümüye dewam ediyor sizce 1 kutu yeterli değilmi ve ben kaçıncı evredeyim onuda bilmiyorum

   Cevapla
 28. 3 yıl önce ankarada basur ameliyatı oldum iyi bir doktordu fakat 3 yıl sonra hastalık tekrar nüksettii kanama ağrı meme hepsi tekrar başımın belası yarın eczaneden memethol alıp kullanıcam gelişmeleri yazarım

  Cevapla
 29. Ben Azeriyim.Bakuden eczaneden aldim ilaci. 4 derece hemoroid hastasiyim.Kanamam nadiren olur.Kasintim falan da yok.Ama dişariya dogru baski hissi,memeler ve agrilarim var.Bugun 2 gun oluyor kullandigim.Yanma var dayaniyorum.Talimatinda olanlara harfen uyuyorum.InsAllah faydasini gorurum.Her kesede Allahdan sifa diliyorum.Sonuc ne olursa buraya yazicam

  Cevapla
 30. Yorumları okudum çok dengesiz yorumlar var karar veremedim sonra denemekte fayda var nelere para harcamıyoruz sonuçta sağlık diyerekten 139tl verip eczaneden aldım 3. derece hemoroid hastası olduğum için kutu kullanmam gerekiyormuş 1. kutu bitti 2. kutuya başladım ilk haftadan ağrı ve acıyı kesti memeler küçülmeye başladı şimdi sırf memeler kaybolsun diye 2. kutuyuda bitiricem benim durumumda olanlara şiddetle öneriyorum

  Cevapla
 31. Mükemmel bir ilaç şiddetle tavsiye ederim buradaki yorumları görüpte almıştım memnun kalınca bende yorum yazmak istedim olumsuz yanı var mı evet var eczaneden satılıyor olması keşke online satış olsaydı

  Cevapla
 32. Allah kimseye kullanmayı nasip etmesin ama hasta olunca mecbur kullanıyoruz 2. şişeye geçtim şimdilik iyi gidiyor her gece yatmadan önce kullanıyorum günde 1 kez kullanılması ve sprey olması nedeniyle kolay biraz yakıyor sonra buz gibi bir his veriyor rahat uyuyorum

  Cevapla
 33. İnanılmaz yakıcı bir okadar da pahalı olmasına rağmen 4 güne beni ayağa diken ve normal yaşantıma döndüren tek ürün gülü seven dikenine katlanır misali yanma hissine belli süre sonra alışıyorsunuz

  Cevapla
 34. Evrelerini tam olarak bilmiyorum . Daha 2 gün önce başıma geldi . Belki daha önceden de vardı ama farkedemedim . G……ümde küçük balon gibi bi şişlik var . Çalışıyorum sürekli koştur koştur markette çalışıyorum ve çok sıkıntılı günler geçiriyorum bu meret yüzünden . Bugün memethol diye bi ilaç aldım . Ilk kullanımım yaktı . Öldürmeyen acı güçlendirir umarım faydası olur . Ameliyat olmak istemiyorum .

  Cevapla
 35. Babam için eczacı arkadaşımın önerisi üzerine 2 kutu aldım 1. kutuyu öyle böyle kullandı ara vermemesi gerekiyormuş o nedenle 1. kutuyu kullanmadı sayıyorum 2. kutuyu duzenli olarak hergun aynı saatte kullandı ilk zamanlarda yakıyor diye şikayet ediyordu ama sonra alıştı duruma iyileşeyimde varsın yaksın diyor sonuç olarak memnun kaldı ağrı kanama ve memelerden eser yok garanti olsun diye 1 kutu daha aldım onuda kullanacak ameliyat olmaktan bin kat iyi bir yöntem ameliyattan korkan ileri yaştaki insanlar için tavsiye ederim

  Cevapla
 36. 3 yıldır dinmeyen ağrı ve kanama problemlerim için kullanmadığım ilaç ot çöp kalmadı en son eczanedeki bayan bunu önerdi pahalı diye almamıştım sonra dedim herşeye para veriyorsun bunu da dene ve aldım buradaki yorumları gördüğümde aldığıma pişman oldum ama kullanınca iyiki de almışım dedim ilk şişe bitti 2. şişeyi de aldım devam edeceğim ben çok memnun kaldım 3. derece hemoroid rahatsızlığım var.

  Cevapla
 37. (okumadan geçme )Arkadaşlar merhaba. o kadar yorum okudum en sonun da bende yazayim dedim insallah bi faydam dokunur. yarışmaya diyarbakırdan katiliyorum :)) olumlu yorumları okuyunca gerçekten bunlar şirket çalışanımı diye düşünmedim değil. bu corona viruslu günlerde RABBİM hepimizin yardımcısı olsun. bende muhasebeciyim.ameliyat olmamak için direnen biriyim göstertmedim diyemem 10 kişi tarafindan afedersiniz parmaklandim :))namusuz nasıl bişeydir kurtuluş yok aslında salaklık bizde başta önlem alınsa bence 4 evreye kadar gelmezdi çok kan da kaybettim. en son bilen belki bilir d.bakır genesise 1,5 ay önce gidip parmaklanmam sonucunda 🙂 şu kremler verildi hamazinc , fito ,anestol ve ANRECTA ( bu kremin eşi ve benzeri bence yoktur 🙂 3 tanesi dişa sürülürken bu içe giriyor saniye de baş dönmesi yapiyor bilginize ilk gün pirinç tanesi yerine fazla koydum az kala bayiliyordum kontrolde doktor dedi allahtan bayilmamişsin bide yanında modet bir hap oda iç kısmı açıyor galiba yanlış degilsem bide oralac ishal için bunlar küçültsede başta bi yararını görmedim kontrole gittim 1 ay daha kullan dedi geçmezse gel ameliyat dedi lazer ile ortalama 4 bin de gidecekti açıkcasi araştirdim çobançantasi iyi gelir dedim oda az kullanıp fayda görmedim bi arkadaş memethol kullan dedi pişman olmazsin diye lazer tedavi de yapsan sonradan çıkan arkadaslarım var deyince açıkcası çekindim çok düşünerek yorumlara bakarak aldım ama başka sitede hepte olumlu yorumlardı şuan 2.şişenin sonundayim burda ise kotu yorumlara deng gelince korkmaya başladım.*1.şişe yi kullandıgımda 2.günde ağrının gittiğini 3 gunde sanki küçülme oldugunu devamında ağrı yok ama küçülme yerine gene eski halinde devam ettiğini bitiminde allah allah dedim bişi olmadı aradim 2.şişeye geçiniz kabız olmayip dikkat edip devam ediniz denildi şimdi bile gidip kullanacam o acısı anlatılmaz gerçekten sıktıktan sonra heleki aksa baska yerlere ufff :)) yandım aney şarkisini okursunuz.. verhasil sıkıntım korkum şu afedersiniz zaten giren girdi BU KAŞINTI deri dökülmesi çok kötü acı kadar kaşıntı var ne olacak açıkcası bende cok merak ediyorum 1 2 gunluk kaldi bakalim ne olacak ağrılar ara ara gene oluyor bazen oturmakta skntı çektiğimde olmuştur ama abartılı degil şişkinlik te aynı… bu siteyi kaydediyorum ne olacaksa yazacağim yazanda olursa bana cevap ta vereceğim ins bu virusten bişi olmazsa :)) saygılarımla .hayırlı virussuz günler dilerim..

  Cevapla
   • TEKRARDAN MERHABALAR… SELÇUK BEY AS ALLAH SİZE DE ACİL SİFALAR VERSİN . 2.ŞİŞEM BİTTİĞİ GÜN ARADIM Bİ BAYAN ÇIKTI TELEFONA DURUMU ANLATTIM MEMELER YERİNDE DURUYOR KAŞINTI VAR DİYE BANA TM ARTIK KULLANMAYINIZ ÜSTÜNÜZE DÜŞENİ YAPMIŞSSINIZ DEDİ. 20 -25 GÜN ARASI BEKLEME YE GEÇMENİZ GEREK İYİYSENİZ ZATENİ GEREK YOK AMA YOK KÖTÜYSENİZ 3.ŞİŞEYİ TAVSİYE EDECEĞİZ. PEKİ BU SÜRE ZARFINDA NE YAPABİLİRİM DEDİM ( O ESNADA Bİ KAÇ SORU SORDUM BEKLEYİN DEDİ FULYA HANIMA SORACAĞIM DİYE ) DENİLDİKİ AĞRI ÇOK OLURSA AĞRI KESİCİ KULLANINIZ, KABIZ OLMAYINIZ ,KESİNLİKLE HERHANGİ HEMOROİD İLACI KULLANMAYINIZ ,SÜREKLİ NEMLİ TUTUNUZ ARKO NEMLENDİRİCİ GİBİ,DERİ DÖKÜLME VE KAŞINTI İYİLEŞME SÜRECİNDE BEKLEDİĞİMİZ BİR DURUMDUR PANİK YAPMANIZA GEREK YOK 20 25 GÜNE ALLAHIN İZNİYLE HİÇ BİŞEYİNİZ KALMİYACAK % 90 95 LERDEKİNDE ÖYLE OLMUŞ. 26.03.2020 DE ARADIM BUGÜN 03.04.2020 9.GÜN BUGÜN..ARA ARA AZ !!! AĞRI VE KAŞINTI VAR NEMLENDİRİYOR VE AĞRI OLDUGUNDA 1 PAROL ATİYORUM… YANİ
    AĞRI VE KAŞINTI % 20 LERDE MEMELER % 75

    HA BİDE BEN VİRUSTEN EVDE ÇALIŞIYORUM MİNDER VS ESKİ AĞRI OLSAYDI DAYANAMAZDIM SUAN DAYANABİLİYORUM YANİ..
    TAVSİYEM EĞERKİ DAYANABİLECEKSENİZ DAYANİN 🙂 BAKAYİM BENDE SONUÇ NE OLACAK İYİLEŞSEM ÇEVREMDE DE ÇOK KİŞİ VAR BENİ BEKLİYENLER DURUMU SÖYLERİM ONA GÖRE KULLANIRSINIZ. YOK DAYANAMİYORUM DİYORSANIZ 1.AĞRI KESİCİ 2.SUYA OTURMA 3.(SİZE KALMIŞ)
    HİÇ HİÇ DAYANAMİYORUM DİYORSANIZ ..ALIN…

    5 6 GUNDE BİR YAZARIM !!! DİYARBAKIRDAN ..SAYGILARIMLA

    Cevapla
    • 07.04.2020 13.GÜN
     AĞRI VE KAŞINTI % 18
     MEMELER % 70
     NOT: EVDE SANDALYEDE ÇALIŞIYORUM MALUM MUHASEBE..
     9.GÜNDE PAROL ATTIM BUGÜN SANKİ ZORLUYOR GİBİ GENE ATABİLİRİM..
     HAYIRLI KANDİLLER… AĞRISIZ GÜNLER..

     Cevapla
    • 3 yil once anal fissur icin ameliyat oldum ama bosuna olmusum kabiz olunca gene hasta oldum memethol benim vazgecilmezim ne zaman rahatsizlansam memethol kullaniyorum 2. Gune etki etmeye basliyor.

     Cevapla
     • MERHABA ARKADASLAR
      BUGÜN 13.04.2020 VE 19.GÜN
      AĞRILARIM BİRAZ ARTI
      AĞRI : % 50
      KAŞINTI % 5
      MEMELER % 70
      AĞRI KESİCİ DE OLMASA BU VİRUSLU GÜNLERDE NE YAPACAĞİMİ BİLEMEZDİM…ALLAH SABİR VERSİN BİZE.. AZ KALDİ 25 GÜN BİTMESİNE.3.ŞİŞE KULLAN DİYECEKLERDE GEÇMEZSE NE OLACAK DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM HELEKİ BU VİRUSLU GÜNLERDE :S

    • 17.04.2020 …kardeşler ben 2. şişeyide kullanıp +20 gunde iyileşemedim yarın fulya hanımı ariyor eczaneden son bir şans 3.şişeyi de alacağim bakalım ne olacak
     ağrılar artmıştı ağrı kesici kullanmış bununla ayakta durabiliyordum o yetmedi son 2 3 gundur kan var üstüne makat çatlağı oluşmuş lavaboya gidemiyorum nasıl bi çatlak bu :(( bu coronalı günlerde iyileşmessek vallahi hastaneden korkuyorum allah yardımcımız olsun… hepinize hayırlı günler.

     Cevapla
     • Değerli kardeşim boşuna çekme zaten çatlakta oluşmuş git ikisini birden lazer tedavisini yaptır 15 dakikada bakarsın nüks etmez makat çatlağı daha kötü

     • VE YATMADAN ÖNCE BU SİTEYE YAZMAK İSTEDİĞİM SON YAZI….
      USTA ..YORUM İÇİN TŞKLER BENDE AYNEN ÖYLE DÜŞÜNDÜM ARTİK.RANDEVU BİLE ALDIM.

      ARKADAŞLAR 3 ŞİŞEDEYİM YEMİNLE 4.EVREYSENİZ BOŞUNA PARA VERMEYİN 500 TL CİVARİ VERDİM 2 AYDA NE YAPTİ ?? ŞİŞKİNLİĞİM BÜYÜDÜ ÇATLAĞİM ARTI LAVABOYA ÇIKAMİYORUM ACILAR İÇİNDEYİM KORONA GÜNLERİNDE BUGÜN GENESİSTEKİ HOCAMI ARADIM HOCAM SENİ KESKE DİNLESEYDİM KARARIMI VERDİM LAZER AMELİYATİ OLACAĞİM..HÜLYA HANIMI DA ARADİM ALLAH VAR KADIN 3.ŞİŞEDE BANA BİRAKTİ BEN KAŞINDIM VE ALDIM. BUGÜN 4.GÜN AHANDA VAZGEÇTİM YOKSA KAN KAYBİNDAN VE AĞRİDAN HAYATİM ALT ÜST OLACAK. SİZ SİZ OLUN BU İLLET E YA YAKALANMAYİN YA KABIZ OLMAYİN YA ÇIKTIĞI GİBİ HOCAYA GİDİN Bİ ÖNLEM ALIN… İLERİ EVREYSEN OT PATLICAN MEMETHOL İLAÇ VS B O Ş T U R ….

      BİLGİNİZE SAYGILARIMLA..
      DİYARBAKIRDAN SEVGİLER.
      YORUM ATANA YORUM YAZARIM GENEDE ..BYY SİTE.

  • ARKADAŞLAR BU MEMETHOLU KULLANDIĞIMDAN BERİ YORUM ATTİM SİZE
   DEVAMI….
   3 ŞİŞEDEYİM YEMİNLE 4.EVREYSENİZ BOŞUNA PARA VERMEYİN 500 TL CİVARİ VERDİM 2 AYDA NE YAPTİ ?? ŞİŞKİNLİĞİM (MEMELER) BÜYÜDÜ ÇATLAĞİM ARTI LAVABOYA ÇIKAMİYORUM SANKİ (CAM KESİĞİ GİBİ ) ACILAR İÇİNDEYİM KORONA GÜNLERİNDE HAST GİTME KORKUSU Bİ DERT ONA RGMEN BUGÜN GENESİSTEKİ HOCAMI ARADIM HOCAM SENİ KESKE DİNLESEYDİM KARARIMI VERDİM LAZER AMELİYATİ OLACAĞİM..
   HÜLYA HANIMI DA ARADİM ALLAH VAR KADIN 3.ŞİŞEDE BANA BİRAKTİ BEN KAŞINDIM :)) VE ALDIM. BUGÜN 4.GÜN AHANDA VAZGEÇTİM YOKSA KAN KAYBİNDAN VE AĞRİDAN HAYATİM ALT ÜST OLACAK. SİZ SİZ OLUN BU İLLET E YA YAKALANMAYİN YA KABIZ OLMAYİN YA ÇIKTIĞI GİBİ HOCAYA GİDİN Bİ ÖNLEM ALIN… İLERİ EVREYSEN OT PATLICAN MEMETHOL İLAÇ VS B O Ş T U R ….

   BİLGİNİZE SAYGILARIMLA..
   DİYARBAKIRDAN SEVGİLER.HAYIRLI RAMAZANLAR
   YORUM ATANA YORUM YAZARIM GENEDE ..BYY SİTE. BY MEMETHOL

   NOT: KİMSE YOĞURDUM EKŞİDİR DEMEZ .. İLK GÜNKİ YORUMLARI OKUYUNCA BU İYİ DİYENLER AKLIMA GELDİ BEN HALA DA AKLIMA ŞİRKET ÇALIŞANLARI GELİYOR :)) SİZE TAVSİYEM SAMİMİ KISA OLMAYAN YORUMLARI OKUYUN HERZAMAN…

   Cevapla
   • arkadaşlar ben lazer ameliyatı oldum… bilginiz olsun… bugün 18.günüm 18 gunde ne cektiğimi bir ben bir allah bilir enfeksiyon kaptim iltihap oldu hala da geliyor hakketen düşmanim olsa düşmanımın bile başına gelmesin… bendeki de ne sans hocaya sordum neden o kadar kolay diye dediniz bende böyle oldu lazer işinlarını fazla vermiş olabilirim dedi. dedim lanet gelsin herşeyde bizi bulur … ALLAH BASUR OLANLARIN YARDIMCISI OLSUN.. yemin ederim basurken hayat zindan oldu ameliyat oldum 18 gün bana zindan oldu hala da geçmiş değil 1 hafta sonra inşallah bişey kalmaz nasil bir hastalık bu anlatamam … allah yardımcınız olsun….

    Cevapla
    • Robin bey merhaba, anlattığınıza çok benzer bir evredeyim çok kötü durumdayım. Artık nasıl bir yol izleyeceğimi düşünemeyecek kadar fazla acı çekiyoru .Ameliyat hakkında biraz bilgi verirmisiniz. Doktoru önerirmisiniz, bende gaziantepliyim.

     Cevapla
 38. İnternetteki yorumlara bakıp aldım çok pişman oldum. Kullanalı 5 gün oldu ağrısından sabaha kadar yatamadım. Hiçbir faydasını görmedim. Hacettepe adını duyunca ümitlendim ama fos çıktı.

  Cevapla
 39. Merhaba ürünü 3 gündür kullanıyorum ve bırakın ilk kullanımdan sonra rahatlamayı tam aksine memeler daha da büyüdü ve ürün tamamen kuruluk ve gerginlik yaptığı için çok canımı acıtıyor. Ürünü bir kere temiz ve kuru bölgeye yaklaşık 3 cm yakınlıktan 8 fıs uyguluyorum internette ve içindeki kullanım kılavuzunda anlatılan bu yanlış kullandığımı düşünmüyorum. Ayrıca iç hemoroid için de mi aynı şekilde kullanılıyor yoksa iç kısma mı uygulamak gerekiyor?

  Cevapla
 40. 1 haftadır kullanıyorum. Yanmasından kalbim sıkışıyor resmen. Bağırsak yumuşatıcı ilaç kullanıyorum bu yüzden Kabız olmadığım ve rahat tuvalete çıktığım halde ilk defa kanamam oldu. Memethol’ün buna sebep olma ihtimali var mı?

  Cevapla
 41. Herkes bişey söylüyor düzenli ve temiz kullanan iyileşiyor gerçekçi olun biraz arkadaşlar lütfen…!

  Cevapla
 42. Memethol spreyi intstagramdan reklamlarda gordum araştırdım yorumlari okudum hep olumlu 1 tane olumsuz yorum yoktu biraz şüphelendim bu duruma sonra birkac doktora danıştım memethol sprey anlattim gösterdim netten sadece sikayeti azaltir gecirmez care ameliyat baska yolu yok dediler bana 4.evre ve afedersiniz makat görünmüyordu sislikten ve igrenc bir goruntu vardi mor bir et parcasi tuvalette peceteyle bile kurularken rahatsiz oluyordum cok şişti ve yururken bile o sislik hissediliyor kasiniyor ağrıyor tuvaletten sonra yuruyemezdim 1 saat aciyordu cunku bircok sey denedim hemoroid ilaçları oturma banyosu patlican sapi suyu unuttugum bircok sey kusburnu daha dolu hiçbirinin birtane etkisi olmadi bi kac ilac az indirdi sonra tekrar ayni artik dayanamaz hale geldim korkarak memethol sprey aldim firmayi aradim sağolsunlar cok nazikler ve cok sabirlilar gece gündüz ilgilendiler 4 kutu sprey kullandim 21 gun arayla ama şişler inmedi musteri hizmetleri artik almaniza gerek yok artik o sisler etki etmez dediler ben inatla 1 sise daha aldim iyi ki de almisim 5.siseden sonra 5 tane kocaman olan mememler indi 3 tanesi hic yok 2 tanesinin sadece ufak sivilce gibi kaldi ameliyattan kurtardi aci ve agridan kurtardi size ne kadar dua etsem az kalir kurtuldum bunu soylemesi bile bir mucize benim icin yillardir bu hemoroid ile uğraşıyordum herkese gercekten tavsiyem alin kullanın ama sabirli olun ben antibiyotik gibi ayninsaatte kullandim ve en az 10 saat su gelmeyecek sekilde ayarladim kabiz olmamak icin kuru kayisi ustune ilik sunictim sabah ackarna hergun tuvalette zormadim ilaci calkalamadan kullanmadim hergun ayninsaatte kullandim eczaneden baska yerden almadim eczaneye mutlaka fiş kestirin urunu alirken yok derlerse depodan isteyin deyin inanmayip bilgi isteyenler yorumuma numarasini yada adresini yazsinlar konusurum kurtulun ameliyat son care degil hemorid de annem oldu bi kac yil sonra tekrarladı ve ameliyat olmazasin bolgeden cok meme aldik dediler sıkıntıları cok ameliyattan sonraki 2 ay annemin aglamasini hala unutamm insallah kurtulursunuz sizde

  Cevapla
 43. Bir yakınımın önerisi ile aldım. Spreyi doğru kullanırsanız etkisini görüyorsunuz. Spreyi kullanmadan önce mutlaka nasıl kullanılacağını çok iyi anlayın.

  Cevapla
 44. Doğumdan sonra kullandım 2 haftalık deneyimim olumlu ilk kullanımlar sıkıntılı çok yanma hissettiriyor sonra sogukluk hissi veriyor hamile ve emzirenler kullanmamalı yazıyordu ama doktorum bir problem olmayacağını tedbir amaçlı yazdıklarını söyleyince kullandım bir problemde yaşamadım memnun kaldım.

  Cevapla
 45. anüsüm maymun kıçı gibi mosmor oldu. deri koyulaştı kahverengileşti. bir tane meme vardı memethol tahriş ettiği için şimdi yara içinde iğrenç görünüyo. sakın kullanmayın

  Cevapla
  • Benimde aynı oldu morardı birde her tuvalette yeniden ağrısı başlıyor başa dönüyor bıraktım bu yazıyı okuduğum an

   Cevapla
   • İlacın etken maddesi o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırıp bölgede oluşacak damar dugumleri yani memelerin oluşumunu engellemek ve oluşanları çözme bu nedenle bölgede görlen morluk gayet beklenen bir durumdur ayrıca o bölgede antibakteriyal bir kalkan oluşturarak mikropların oluşumlarını 24 saat boyunca bloke etmektedir bu nedenle bariyer sprey denilmektedir. Bir eczacı olarak ara verilmeden kullanılmasını öneriyoruz yüzde 96lı bir başarı oranına sahip ürün.

    Cevapla
    • 5 gün kullandım zerre faydasını görmedim.testte 2. Evre çıktı.nasıl bukadar eminsiniz canımdan can alıyor ilaç bırakayım diyorum bir umut diyorum devam ediyorum ama dayanılacak gibi değil

     Cevapla
 46. Bu yorumu okuyan tüm arkadaslara öncelikle gecmis olsun ilk bu ürünü ben instagram reklaminda gördüm sonra arastirdim biraz dr tanıdıklarıma sordum özetle verdikleri cevaplarin ortak sonucu akillica bir yontem olduğu sprey olduğu icin ilaçlar gibi ic organlara zarar vermeyecegi konusundaki düşüncelerinden sonra tam 3 kutu bitirdim ve yarin 4.kutuya başlayacağım 4.evre hemoroid hastasiyim bircok kişi okadar para verdiğini sonuç alamadığını söyleyenler olmuş ya eski deyimle bıçak degil ki kessin derler hemoroid i cok basit bir rahatsizlik olarak goren arkadaşlarım var kan pitisini damardan soküp almak okadar kolay değil tabiki bende yorumları olumlu yorumları okuduğumda acaba firma mi yazdırıyor diyordum ama herkesin yorumunu cecaplaya bilirim bunuda soyleyeyim ilaci kullandigim sürelerde 3 kutu bitirine kadar yanma hissinden baska bir degisiklik olmadi taki 3.sise bitti 15 gün geçti 5 memeden 2 sinin yok olduğunu 1tanesinin küçüldüğünü 2 tanesinin ayni kaldigini farkerttim 21 gün gecti yarin 4.kutu memethol spreyi kullanmaya başlayacağım okadar ilac ve bitkisel urun demedim agrimi sancimi bu spreyden baskasi duzeltmedi evet 3 kutu kullandim sadece 2 tanesi gitti fakat agri yok rahatsizlik hissim yok buda bir gelişme o yuzden gerekirse 6 kutu kullanirim evet para olarak pahali ama saglik parayla alinmiyor ameliyat demis bircok kisi benim annem ve kuzenim ameliyat oldu cektiklerini biz cok iyi biliyoruz ve 1 sene sonra kuzenim tekrar hemoroid oldu ve ameliyat olamazsin diyorlar artik bunlari iyi arastirmanizi oneririm ayrica yanlis oparasyon ile cok kotu sonuclari da göz ardi etmemek gerekir suanda memethol sprey den daha altarnetif bir urun yok diyorum ve bu zamana kadar her zaman sabirla beni dinleyen gece gündüz mesajlarima cevap veren arayip durumumu soran memethol musteri yetkilisi fulya hanima sonsuz tessekurlerimi sunarım. Tum hasta arkadaslara gecmis olsun tekrardan.

  Cevapla
 47. Makatimda sisme vardi arastirirken bu spreye rastladim 135 liraya nevsehirden aldim biraz pahali verdiler herhalde neyse denedim guzel sonuclar aldim eczanelerde recete ile satilirsa vatandasa daha faydali olur kanatindeyim basarilarinizin devamini dilerim sami tekin

  Cevapla
 48. Memethol kadar etkili bir ilaç olduğunu düşünmüyorum fıslattığım anda yanma artından buz gibi bir esinti hissi ve sahaba kadar rahatlama sağladı ertesi gün okadar rahattım ki bu kadar etkili ve hızlı bir rahatlama olacağını hiç düşünmemiştim. Kalıcı bir tedavi olacak mı zamanla göreceğiz şuan çok memnunum ilk kutu hala bitmedi.

  Cevapla
 49. Denizliden bir eczaneden aldim galiba zam gelmis 130tl daha once 119tl ye almistim fayda gorunce tekrar aldim surekli kabiz oldugumdan dolayi iyi olsamda bir iki ay sonra tekrar rahatsizlaniyirum yurtdisina cikarkan bile mutlaka yanimda bulunduracagim bir ilac bana iyi geliyor kullanmasi kolay

  Cevapla
 50. Bu gun aldim nevsehirden 135 liraya herhalde kaziklandim iki gun oldu makatimda meme olusumu hissettim agri yok cok hafif bir belirtisi var hemoroid i inernetten arastirdim ve su anda kulladim bakalim nasi olacak .NOT.eczaneler kara borsa satiyor ilgilenin lutfen.

  Cevapla
 51. Buradaki yorumlara güvenerek eczacıya getirttim ve kullanım talimatına uyarak düzenli bir şekilde kullandım ilk kullanımlarda anal bölgede yanma hissettirdi ama dayanılmayacak kadar kötü değil ilk iki hafta birşey anlamadım ağrı ve sancılar kesilmişti ama memeler halen duruyordu hatta instagramdan ulaşıp şikayette bulundum müşteri temsilcisi Fulya hanım beni arayarak 2. kutuya devam etmem gerektiğini ve sabretmen gerektiğini söyledi ikinci kutuyuda duzenli bir şekilde kullandım memelerin küçülerek yok olduğunu anlamam 30 günü buldu bu süreçte bana destek olan fulya hanıma çok teşekkür ediyorum ilk başlardaki kaba davranışlarım için çok özür dilerim

  Cevapla
 52. Merhaba. Uzun yıllardır şikayetçi olduğum bir rahatsızlık. Öncelikle Ameliyat sancısı açısından korkan hastalar için bilgi vereyim. Bende cerrahiden korktum yaptırmadım. Fakat farklı yöntemlerle ağrısız sızısız ve aynı gün hayatınıza ve işinize devam edebileceğiniz yöntemler olduğunu öğrendim bunlardan biri olan ve Türkiye’de sadece bir kaç doktorun Kullandığını öğrendiğim yöntem fistür dibine bir cihaz ile yerleştirilen lastik yöntemi iki defa bu operasyonu oldum ve yine tekrarladı. İkinci yöntem de lazer yöntemi ve şu an yaptırmayı düşünmekteyim. Gelelim Memethol ile ilgili tecrübeme. 2 kutu aldım söylenildiği şekilde harfi harfine uyguladım. Fayda etmedi sonra şirketten aradılar ve iki kutu daha kullanmamı önerdiler hatta bir kutusunu da ücretsiz gönderdiler eğer fayda etmeZse başka bir sıkıntı olabileceği söylendi. İki kutu daha kullandım yine fayda etmedi. Endoskopi ve kolonoskopi oldum başka bi sorun “kanser” falan olabileceği şüphesiyle fakat bişey çıkmadı. Uzun lafı kısası bu ilaç bende bir etki yaratmadı. Boşu boşuna 300 küsür TL fiyat ödedim. Bana fayda etti diyenler muhtemelen doktora gidip ilk tedavide vermiş oldukları procto isimli ilacı kullansalardı da iyi gelecekti. O yüzden buradaki yorumları çok dikkate almayın bence. Herkese geçmiş olsun…

  Cevapla
 53. Ameliyat düşünüyordum, yaşam konforumu etkileyecek seviyedeydi, o kür bu kür çaylar derken 2 ay işkence çektim, internette gezinirken gördüm 2 tüp kullandım bir ayın sonunda makat duvarı dahi toparlandı, meme ufaldı, bu arada lifli yemeye çok özen gösterdim, tatbik ettikten sonra da acıyı dindirmek için anestezik krem ve vazelin kullandım, kolay bir süreç değil,bölge temizliği çok önemli tatbik öncesi ılık suyla,tek kullanılacak ilaç memetholdür etrafımda çok hasta olduğunu biliyorum tavsiye de ediyorum, tereddüt etmeden sabırla kullanın, emeği geçenlere minnettarım, başarılar diliyorum.

  Cevapla
 54. 4. seviye hemoroid hastasıydım.Kullanmadığım ilaç , kullanmadığım bitkisel ürün kalmadı. Çeşitli ürünlerden lapalar uyguladım, çobançantası içtim ama bir fayda göremedim. Tam 4 tane Dr’a gittim . Verdikleri ilaçları kullandım. En son Ameliyat olmazsam kurtulamayacağım söylendi.Kanama ve ve ağrı en büyük şikayetimdi. Oturamıyor yürüyemiyor normal yaşantımı süremiyordum. Ameliyattan kurtulma çabası gösterirken bu sprey ile karşılaştım. Ürünün sayfasını inceledim,sayfadaki numarayı aradım bilgi aldım. 2 kutu önerdiler aralıksız kullanıp 21 gün bekle dediler.Söylediklerini harfiyen uyguladım. Çok yandı ama normal olduğunu söylemişlerdi. Kullanmaya başladıktan sonra ağrılarım kesildi ve memeler gün geçtikçe ufalıyor. Şimdi 2. kutu bitti.21 günlük süredeyim. 21 gün den sonra gerekirse 3. şişeyi de kullanırım. Pahalı denilmiş, oturamamak yürüyememek o kadar zor ki. 250 tl olsa alınır sağlık için. Mahrem bir bölge olmasa öncesi sonrası diye foto bile atabilirdim.Allah bu ürünü çıkarandan binlerce kez razı olsun.

  Cevapla
 55. Pahalı diye şikayet ediyordum fakat ameliyat olan arkadaşımın hastaneye 3000tl para ödediğini duyunca iki kutu ilaca 260tl vermek işime geldi 3. seviye için 1. kutu bitti 2. kutuya yeni geçicem şimdiye kadarki izlenimim olumlu ağrı ve sancılar kesildi normal yürüyüp oturabiliyorum günlük işlerimi yapabiliyorum dışkıdan sonraki o acı yok denecek kadar azaldı memeler bariz şekilde küçüldü 2. kutudan ümitliyim ve azimliyim hergün kullanıcam

  Cevapla
 56. Makat çatlağına iyi geliyor arkadaşlar 2. kutuyu bitireli on gün oluyor ve gun ve gun iyileştiğini hissedebiliyorum önceden yürümek bile işkenceydi.

  Cevapla
 57. Yazın Türkiyeye geldiğimde eczacı akrabam vermişti bunu çok memnun kaldım almanyaya gelirken yanıma 3 kutu aldım tekrarlarsa kullanırım diye şimdilik bir problem yok. Önceden almanyadan türkiyeye ilaç getirirdik şimdi dünya tersine döndü bu konuda gelişiyoruz galiba

  Cevapla
 58. 8 aydır çektiğimi bir ben bilirim tam iyileştim derken tekrar eden bir hastalık Allah herkese şifa versin. Memetolden memnun kaldım 2. kutuya başladım şuan ağrı ve sancılarım yok rahat hareket edebiliyorum buradaki yorumları görerek almaya karar vermiştim allah sizden razı olsun

  Cevapla
 59. Harika bir ürün 2 kutu kullanımdan sonra makat çatlağından kurtuldum. Tekrar kabız olmamak için yoğun mücadele vermeye devam.

  Cevapla
  • Bende de makat çatlağı vardı memethol ile geçti fakat üst üste kabız olunca tekrar hasta oldum kabız olmamak için özel bir tavsiyeniz var mı?

   Cevapla
   • Lif yönünden zengin gıdalarla (sebze gibi) beslenmeniz ve düzenli olarak tuvalet alışkanlığı kazanmanız önemli yani büyük tuvalet ihtiyacınız geldiğinde mutlaka wc ye gidin ertelemeyin ertelediğinizde nekadar beklerseniz okadar bağırsaktaki dışkının suyu emilmekte ve katı olmakta dolayısıyla kabızlık sorunu yaşanmaktadır.

    Cevapla
 60. Memethol yorumlarını okuyarak kullanmaya karar vermiştim benim gibi yorumlara önem verenlere bilgi vermek adına yazıyorum. Olumlu yönleri, ağrıdan yürüyemiyorken ilacı kullanmaya başladığım günün sabahından itibaren normal yaşamıma rahat devam edebildim bir haftadan sonra memelerde gerileme ve rahatlama yaşadım fayda gördüm ağrıyı büyük ölçüde ilk kullanımdan itibaren baskılıyor. Olumsuz yönü ise ssk kapsamında olmaması ve reçete ile alamamız fiyatı yüksek

  Cevapla
  • Zeynep Hanım Merhaba

   Gerçekten bu ilaçtan memnun kaldınız mı çok farklı yorumlar yapılıyor kafa karışıklığım oluştu ne yapacağımı bilmedim.
   Tşkler

   Cevapla
 61. Eczacimin tavsiyesi uzerine kullandim 2 sise bitirdim 4. Evre basur icin ilk baslarda katlanilmaz yanma hissi bni oldurecek sandim ama cok sukur ameliyattan beni kurtaran bir ilac oldu allah razi olsun bulandan da satandan da tavsiye edenden de. Kesinlikle tavsiye ederim

  Cevapla
  • bir haftadır kullanıyorum hiçbir etkisini görmedim ağrılarım daha çok arttı müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum telefonu açan yok mail atıyorum geri dönüş yok sonra müşteri memnuniyeti yok yüzde 90 kanıtlanmış hepsi boş hikaye

   Cevapla
 62. Tereddüt ederek ameliyat öncesi son çare olarak kullanmış biri olarak yazıyorum allah bunu çıkarandan da üretenden de satandan da razı olsun 2500tl ameliyat parasından kurtuldum çok şükür iyiyim

  Cevapla
 63. Berbat bir ürün 4 günden beri kullanıyom okadar cok ağrı ve kaşıntı yaptıki devam etmiçem yazık verdiğim paraya eczaneller böyle bir ürün nasıl satarlar anlamadım

  Cevapla
   • Fulya hanim merhaba,

    Olumsuz yorumlara telefon ve mail vererek oradan ulasmalarini istiyorsunuz supheci olmak istemiyorum ancak soyleyeceklerinizi buradan yazsaniz biz de ne oldugunu anlayabilsek daha iyi olmaz mi? Olumsuz olan cogu yoruma diger iletisim yollarindan ulasmalarini istemeniz uygun degil.

    Cevapla
    • Fulya hanim musteri hizmetleri ve insanların ozel bölgesini millete acikmi konusacak lütfen mantikli yorumlar yapin bende sizin gibi supheci davrandim bu yuzden yanildim ama firmadaki calisanlarin harfi harfine söylediklerini uyguladim sukur kurtuldum allaha cok şükür bunu demeyi hayal bile edemezdim heralde

     Cevapla
     • Senide işe mi almışlar kardeş herkese bir cevabın var. Onlardan biri olmadığın ne maalum

     • Batu ürünün üstünde yazandan farklı ne varki de harfi harfine diyon kullanım şekli püskürtün diyor. Arayınca onlar ….. puskurt mu diyor farklı ne söylüyor

  • Bende de yanma ve kaşıntı oldu ilk bir hafta ama okadar para verdim dedim bitene kadar duzenli kullanıcam ki zaten ara vermeden kullanın demişti eczacı bitene kadar sabredip kullandım 1. kutu bitmeye yakın ağrı ve kaşıntı bitmişti ama memelerde küçülme olsada tam gitmedi 2. kutuyu rahat kullandım ilk hafta sabretmek gerekiyor tecrübeyle sabittir.

   Cevapla
 64. 3 şişe memethol kullandim aksine memeler daha büyüdü yani iyi olacagina hep berbat oldu tamm sirkette 3 yada 5 çalışan koymuslar muterilerle ilgileniyorlar ama sonuc olarak iyilesmedikten sonra cakisanlarla konussak ne olacak 3 sise kullandim tanesi 119tl ye aldim yanma kasinti ve memelerde sismeden baska birsey olmadi paramla rezil oldum yani birkezde dogru çıksın kardesim ya okadar okumlu yorumlara inandım aldim olmadi insanlarin umudu ile oynayip para kazansaniz ne olacak ki ariyorum kabiz mi.oldun yoksa isalmi oldun ya adamin afedersin makati şişmiş cisimi yaparken zorlancak mecbur yada kati olmamasi icin isal olacak 2 durumda da sirket kabul etmiyo isal olma kabiz olma iyilesirsin sonra ariyorsun yav bu gecmedi diyorsun büyüdü diyorsun buyuyse pihtilar çözülüyor demekki bizim için iyi birsey diyorler sende seviniyorsun sonra bakiyorsun sise bitmis hala ayni sislik ariyorsun malesef yuzde 90 lik bölümdesiniz sizin hemoroidiniz kronik olmus yapacgimiz birsey yok he oldu cok Guzel 3 kutu kullan tanesi 120tl sonra kusura bakma senin olay kronikmis sirket kendini saglama almis kabiz olursan olmaz isal olursan olmaz siseyi sallamazsan olmaz iyileseceğim diye umut ettik olmadi parasini da geçtim o yanma kasinti hissi gun boyu makattaki alev alev yanma hisine mi yanayim umurlarımız suya dustu onami yanalim anlamadik eskiden daha sis memelerle kaldik böyle ameliyat olayini da biliyiruz ya hekim hata yaparsa makatta kacaklar mi dersin gaz kacagi mi dersin vb. Yakinim ameliyat oldu 3 ay öldü tekrar dirildi çocuk ve 1 sene sonra yine hemoroid oldu ne yapacagiz kaldik böyle.memethol bariyer sprey kurtaracak dedik o da mentollü sudan baska birsey cikmadi mentollu suyun tanesine 119tl ödedik kisacasi

  Cevapla
  • KARDEŞİM SENİNLE AYNI DURUMDAYİM.. DEDİKLERİNE HARFİYEN KATİLİYORUM..
   3.ŞİŞEDE PES…. DİREKT AMELİYATA.. GİDECEĞİM..

   Cevapla
 65. Evet benimde 3.şişem hala kullaniyirum ama boşa gibi geliyo paraya mi yanayim iyipesmeyen yarayami unudum gitti ameliyat olmak istemiyirum yakinlarimdan olanlar var ve cektikleri aciyi agriyi cok iyi biliyorum ameliyat sonrasinda cocuk gibi aglagip yastik yorgan isiranini biliyorum.o kadar olumlu yoruma aldanip parami heba ettim o cektigim acilar da cabasi hala o spreyin acisini çekiyorum almayin bence paranız bosa gider o olumlu yorumlar varya hepsi parali tutulmus kişiler.

  Cevapla
   • Spreyi yanlis kullaniyormusum arkadaslar suan hemorodim bitti memethol sprey çalışanları hakkinizi helal edin kotu yorum yazdim arkadaslar gercekten bilincli kullabilinca kurtuluyorsunuz allah bu ilaci uretenden razi olsun cok sağolun kurumdum umarım birdaha olmam.

    Cevapla
   • Arkadas hic bir tedvi edici etkisi yok be, 5 sise kullandim, sorun hala devam ediyor, bu nasıl bir iştir, bide 2 sise diyorsunuz, nasıl 2 sise,,,

    Cevapla
    • ALİ Bİ BEN DELİYİM SANDIM 3.ŞİŞEDEYİM PES ETTİM AZ ÖNCE KREMLERE BAŞLADIM AMELİYAT OLACAĞİM… SENDE VAZGEÇ BU SEVDADAN 5 NEDİR YAHU :)) GİT SENDE AMELİYAT OL… KARDEŞİNİ DİNLE. AĞRİYİ BİRAZ PSİKOLOJİK KESİYOR BASKA BİŞİ DEGİL…

     Cevapla
 66. 9 gündür spreyi kullaniyorum aci ve sizidan baska hic bir ise yaramadi mentol sadece ve can yakiyor memede hic bir degisiklik kuculme olmadi verdigim parayami cektigim eziyetemi yanayim sakin inanmayin bosa paranizi vermeyin paranizla eziyet kandirmislar

  Cevapla
 67. 2.şişeyide düzenli olarak her gün ve yazılı olduğu şekilde kullanarak bitirdim.Hiç bir değişiklik ve memelerde küçülme olmadı.İnsanları kandırmayın…

  Cevapla
 68. İki sise bitirdim bitenekadar her sey yolundaydi bir iki gun sonra tekrarlanmaya basladi. Ucuncu sise icin 21 gun ara verin dediler. Eski sikayetlerim geri dondu. Simdi urune mi guveneyim yoksa urunu satmaya calisanami. Yazik fiyatida pahali. Bana ii geldi diyenler bir iki hafta sonra yalaniniz cikar ortaya. Yorumlariniza aldanip aldik. Hakkimi helal etmiyorum yalan dolan yazanlara

  Cevapla
  • Lütfü Bey,

   Ne güzel söylemişsiniz iki şişe bitirdim herşey yolundaydı diye .Biz 21 gün arayı insanlar 3. şişeye boşuna para vermesinler diye veriyoruz. Çünkü yapılan klinik çalışmalarda 2 şişe kullanım sonucunda Memethol ün %96 lık bir başarısı var. Yani 2 şişe sonucunda 100 hastadan 96 sı iyileşmiş. Ayrıca Memethol yüzde yüz kesin sonuç veya birdaha tekrarlamaz diye satılan bir üründe değil. Biz sadece klinik çalışmalara göre hareket eden bir firmayız. Eğer Memethol kullanmaya başlayacak iseniz 1.ve2. seviye için bir şişe Memethol, 3.ve4 seviye için 2 şişe Memethol kullanmayı göze alarak başlamanız daha sonra her iki durumdada 21 gün arayı veriyoruz ki iyileşme olursa insanlar boşuna para harcamasın. Eğer 21 günün sonunda tekrar gerekli ise 1 şişe daha önerebiliyoruz. Ayrıca önemli noktalardan biri, biz size desteğe her zaman hazırız. Ürünlerimiz ile ilgili tüm Türkiye de ki eczacılarımızdanda destek alabilirsiniz , 02323351035 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olabilmemiz için lütfen bizi arayınız.

   Cevapla
 69. 3ve4. Evredeyim iki sise kullandim bana 3. Siseyi 21 gun sonra tekrar kullan dediler. Ama defisen bisi olmadi yine agri kanamalar devam ediyo. Ucuz bi urunde defil 115 tl. Ucuncu siseyle 445 lira vermis olucam. Bunu kullanacagima ameliyat olurdum dhaa ii di. Arkadaslar ameliyatsiz caresi yok. Ilac bizaman agrilari kesiyo ama hicbir faydasi yok

  Cevapla
  • Gayet başarılı bir ürün 2 kutu kendime 2 kutu anneme aldım ikimizde de aynı etkiyi yaptı yani olumlu sonuç aldık memnun kaldık çok şükür ama kullanım detayında ne yazıyorsa harfi harfine uyduk hergun aynı saatte kullandık ve hiç ara vermedik

   Cevapla
  • Ömer Bey,
   Memethol’ü iki kutu öneriyoruz , sonra ara verip gerekli ise bir kutu daha öneriyoruz. Siz 6 ayda 7 kutu kullandığınızı söylemişsiniz , biz firma olarak “bir tane daha alayım dediklerinde almayın gerek yok” diyen bir firma iken sizin bu kadar çok ürün almanız bizi şaşırtı ve gerçekten sizinle tanışmayı ekip olarak çok istemekteyiz . Lütfen 02323351035 numaralı telefondan veya info@almediko.com üzerinden bize ulaşır mısınız ?

   Cevapla
   • Fulya hanım ben bir haftadır memethol spreyi kullanıyorum 2.derece hemoridim var kaşıntı ağrı yoktu memethol spreyi kullandıktan sonra ağrı kaşıntı oluşmaya ve ayrıca anal bölgesinin iç kısmında şişlikler oluşmaya başladı ve size bir türlü ulaşamıyoruz insanları kandırmak bu kadarmı kolay yazıklar olsun sizi ve bu ilacı satan firmayı şikayet edeceğimden emin olun

    Cevapla
    • Merhaba Tacettin Bey,
     Bana ulaşmak istediğinizde yok mu denildi , yoksa hatta cevap mı alamadınız?
     0232 3351035 no’lu danışma hattımız hafta içi her gün sabah 09:00-18:30 , Cumartesi günü ise 10:00-17:00 saatleri arasında Call Center olarak hizmet vermektedir.
     Ayrıca MemeThol Bariyer Sprey sadece eczanelerde satılmakta olup, gerekli durumlarda eczacınızdan da destek alabilirsiniz.

     Bana ulaşamadığınızı belirttiğiniz için uygun görürseniz ben sizi aramak istiyorum. İnstagram ” memethol_turkiye ” sayfasına dm’den iletişim numaranızı gönderebilir misiniz?

     Sağlıklı günler dilerim.

     Cevapla
   • Ben bu ürünü kullanmadan önce oturamiyordum hatta kan görünce oturup ağlamıştım. Tuvalate gidemiyordum gitsem bile çok uzun süre kalıyordum. Bir bayan olduğum için utancımdan doktora da gidemedim. Dokunamiyordum bile meme kısmı beni öldürüyordu acısından araştırdım 150 TL eczaneden aldım ilk 3 gün kullandım hiç bir etki görmedim o kadar bir yakıyordu ki çatlak olan kısımlar beni öldürüyordu pes etmedim devam ettim şimdi 5. Gundeyim ağrı 0, meme küçüldü çok az , tuvalette giderken hiç zorlanmiyorum, daha 1 kutu bitmeden bu kadar ise yarayacağını bilmiyordum . Bu ilacı üreten bütün çalışanlara yürekten teşekkür ederim.

    Cevapla
  • Harika bir ürün ben 2 yıldır kullanmadığım ot çöp kalmadı doktorlarda ağrı kesici verip gönderiyordu bazı uyanık doktorlar ameliyt öneriyor 3500tl en az iyi ki memetholü arkadaşım tavsiye etmiş 2 kutuyla eski halime döndüm kabız olmamak içinde sürekli lifli gıda tüketiyorum son 5 aydır çok iyiyim.

   Cevapla
  • 6 ayda 7 şişe nasıl kullandınız çok merak ediyorum okadar yakan bir ürün ki eczacı bile 2 kutu kullandıktan sonra 1 ay ara ver diyor etkisi halen devam ediyor cünkü dedi siz nasıl bir mantıkla okadar kullandınız acaba? Ben 2 kutu kullanıp 1 ay ara verdim o arada bile iyileşme oldu garanti olsun diye 1 kutu daha kullandım tamamen meme oluşumu gitti.

   Cevapla
  • Galiba içersindeki etken maddeden dolayı çok yakıyor 2. gün bırakmaya karar verecektim okadar yakıyordu müşteri temsilcisi fulya hanım ile görüştüğümde ilk zamanlarda yanma olmasının normal olduğunu ara vermeden kullanmaya devam etmeme gerektiğini söyledi cesaretimi toplayım kullanmaya devam ettim bir haftadır kullanıyorum çok ilerleme var sancı ve ağrı kayboldu rahat rahat oturup hareket edebiliyorum ilerleyen dönemlerde yorumlarımı yazarım şimdilik iyi gidiyor

   Cevapla

Yorum yapın