Perianal Fistül Doktor Tavsiyesi

Perianal Fistül Doktor Tavsiyesi. Perianal Fistül Ameliyatı Yapan Doktorlar Hastaneler. Ankara Şehir Hastanesi Fistül Tedavisi 

Makat hastalıklarının tedavisinde ne yazık ki ülkemizdeki doktor sayısı yeterli değil. Hemoroid ve Anal Fissür (Makat Çatlakları) tedavisi daha kolay olduğu için doktor bulmanız daha kolay gibi görünüyor. İşin içerisine Anal Fistüller ( Makatta Apse) oluşumu girince ne yazık ki aradığınızı doktoru bulmanız sizi zorlayacaktır. Tedavisiniz yapacak doktoru bulduğunuz da ise çok fazla para talep edildiğini göreceksiniz.

Bugün özel bir sağlık kuruluşunda Anal Fistül ameliyatı olmak demek cebinizden en az 7, 8 Bin TL paranın çıkması demektir. Tabi 20, 30 Bin TL bu işi yapmak isteyen doktorlarda karşılaşabilirsiniz. Bu parayı bulmak için kredi çeken insanların olduğunu bile biliyoruz.

Anal Fistüller Hakkında Öncelikle Bazı Bilgilere Sahip Olmanız Gerekiyor !

  • Anal Fistül yani Makatta Apse gibi şikayetlerin neden kaynaklandığı konusunda elimizde yeterli bir bilgi yok. Bu hastalığa şunlar şunlar neden oluyor demek şu an için mümkün değil.
  • Anal Fistüllerin tedavisi öncesi kesinlikle kolonoskopi ve bu bölgede fistül yapısını ortaya koyacak tetkiklerin yapılması gerekiyor. Şayet bunlar sizden istenmiyorsa hastalığınızla ilgili doktorunuz yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip değildir. Bu kadar açık ve net.
  • Fistül tedavileri 5, 10 dakikada Lazerle yapılacak tedaviler ASLA DEĞİLDİR.
  • Hastaları cezbetmek için vurgulanan ayaktan tedavi, lazerle tedavi, kısa sürede işe dönüş gibi reklamlara asla ve asla inanmayın. 10 dakikada kalp ameliyatı yapmak nasıl mümkün değilse kısa sürede fistül ameliyatı yapmak da mümkün değildir. Bu bölgedeki apsenin boşaltılması ise sıradan bir olaydır. Hastalığın tamamen yok olduğu anlamına gelmez. Şikayetlerin bir süre rahatlamasını sağlar.
  • Fistül tedavisinde bitkisel yöntemlerin etkili olduğuna dair hiçbir bilimsel bilgi mevcut değildir

Perianal Fistül veya İntersfinkterik Anal Fistül. gibi farklı fistül çeşitleri bulunmaktadır. Fistül tedavisinde fistülün çeşidi, konumu son derece önemlidir. Bunların net bir şekilde ortaya konulması için MR Fistül tedavisinde olmazsa olmazdır.

Fistül tedavileri ülkemizde gördüğüm kadarıyla deneme yanılma yoluyla yapılıyor. Onu yapalım olmazsa bunu yapalım gibi sözleri hastalar çok fazla duyuyor. 

Anal Fistül tedavisinde yanılmak istemiyorsanız lütfen iyice araştırın. Çuvalla para verip hem maddi anlamda hem de manevi anlamda yıpranmayın. 

Fistül Ameliyatı İçin Doktor Önerisi

  • Fistül ameliyatı olacaksanız öncelikle bulunduğunuz ildeki şehir hastanelerine gidin. Şehir hastaneleri yoğun olabilir veya tedavi süreci size uzun gelebilir fakat uzun vadede bakarsanız en doğrusunu yaptığınızı göreceksiniz. 
  • İsmi çokça zikredilen ve bol bol  reklam yapan doktorlar, sağlık kuruluşları bulunuyor. Fistül tedavisi gibi bir zor hastalığın tedavisinde ben bu ismi zikredilen doktorlar ve sağlık kuruluşları konusunda dikkatli davranmanız gerektiğini söylemek istiyorum. 

Sayfayı inceleyebilirsiniz. https://ankarasehir.saglik.gov.tr/TR,435586/prof-dr-ali-coskun.html

Fistül ameliyatı için hangi doktorları önerirsiniz. Yorum yazabilirsiniz. 

Fistül Ameliyatı Olanların Yorumları

Yorum yapın