Türkiye’nin En İyi Hemoroid Doktoru

Türkiye’nin en iyi hemoroid doktoru uzmanı kim? En başarılı hemoroid tedavisi yapan doktoru? Doktor Tavsiyesi.

Türkiye’de hemoroid tedavisi yapan çok az sayıda doktor bulunmaktadır. Bu doktorların bir kısmı özel muayene ortamlarında, bazıları, hastanelerde tedaviler yapmaktadır.

Hemoroid ve buna benzer, makat çatlakları, anal fistül gibi hastalıkların tedavisinde uzmanlaşmış doktor sayısı ülkemiz için yeterli değildir.

Hasta çok fakat bu alandaki doktor sayısı yetersiz olduğu için fiyatlar Türkiye şartlarına göre birçok insanın bütçesini zorlamaktadır.. Basit bir ameliyat için 2000 TL gibi hak edilmeyen paralar istenmektedir.

Hemoroid ameliyatlarının maliyeti çok fazla olduğu için değil bu alanda bir tekelleşme oluştuğu için fiyatlar birilerinin insafına kalmıştır.

Şöyle bir örnek vermem daha akılda kalıcı olacaktır. Hemoroid tedavisinde kullanılan Band Ligasyon maliyeti 50 TL bile bulmamaktadır. Bir de bu tür tedaviler özel muayyenlerde yapılıyorsa maliyetler 50 TL bile bulmayacaktır.

Hiçbir maliyeti olmamasına rağmen insanların zor durumunu fırsata çevirmeyi başaran karaborsacılar her zaman ülkemizde var olmaya devam edecektir.

Google Türki’nin en iyi hemoroid doktoru gibi aramalar yaptığınızda karşınıza çıkan isimler, reklama en çok para harcayan kişilerdir. Doktor Sitesi, Doktor Takvimi, Doktor bilmem neyi gibi sitelerdeki sıralamalar ve yorumlar tamamen sahtedir. 

Hemoroid doktorları hakkında yorumları merak ediyorsanız. Doktor hakkındaki google haritalarındaki yorumlara bakmanız gerekiyor. Çünkü buradaki olumsuz yorumlara işletmeler müdahale edemiyor. Doktor sitesi gibi sitelerde bu tür yorumlara hem izin verilmiyor hem de doktorlar istediği zaman sildirebiliyor.

Hemoroid tedavisi için Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlere koşa koşa gitmenize gerek yok. Giderseniz en küçük şey bahane edilir ve ameliyat edilirsiniz.

Şöyle bir örnek vereyim akılda kalıcı olsun. Hasta kanama şikayeti ile gidiyor. Bu anal Fissür (makat çatlağı) denilerek ameliyat ediliyor. Başka bir şey olma ihtimali değerlendirilmiyor. Ameliyat oluyorsunuz bakıyorsunuz kanamalarınız geçmedi?

10 dakika da sanki yarıştaymış gibi tedaviler yapılması size şu mesajı vermeli. Hiçbir şekilde doğru düzgün muayene yapılmıyor. Hastalığın altındaki neden araştırılmıyor. Muayene odaları yeteri kadar steril edilmiyor?

10 dk ameliyat yapan doktorların büyük bir bölümü özel muayenesi olan doktorlar. Bu kadar kısa sürede nasıl tedavi yapılıyor?

Bir şırınganın içerisinde ilacı çekiyorsunuz. Hemoroid dokusuna enjekte ediyorsunuz. Bu dokunun küçülüp yok olmasını sağlıyorsunuz. Bu tedavi skleteropi olarak biliniyor. 

Bu kadar basit bir işlemin ne kadar süreceğini siz hesap edin.

Nerede kim tarafından ameliyat edilirseniz edin, İster şaşalı bir hastane, ister merdiven altı bir muayene doğru beslenme alışkanlıklarına sahip olmadığını sürece ” Bağırsak Hastalıklarından” kurtulamazsınız. Hastalığınız tekrarlar.

Hastalığını tekrarlamaz diyen, tedavilerin hiçbir yan etkisi yok diyen, garanti veren doktorlara, sağlık kuruluşlarına kesinlikle inanmayın.

  • Öncelikle hastalığınızla ilgili doğru bilgi için bir hastaneye gidin. Burada doktorun size verdiği ilaçları düzenli kullanın.
  • Beslenme ile ilgili dikkatli olun. Kabızlık, İshal buna benzer problemlerin sürekli ve devamlı olması durumunda Kolonoskopi yaptırmayı ihmal etmeyin. Bunu siz düşünmezseniz hiç kimse düşünmez.
  • MemetHol Sprey gibi eczanelerde satılan, güvenilir, krem ve spreyleri mutlaka kullanın.
  • Suyunuzu mutlaka için, yürüyüş yapın, lif bakımından zengin kuru erik, incir gibi besinleri düzenli tüketin
  • Muayene ortamında ameliyat olacaksanız. Ameliyat odasını görün. Hasta olarak en doğal hakkınız.

 

“Türkiye’nin En İyi Hemoroid Doktoru” üzerine bir yorum

  1. Benim görüşüm bu alanda iyi doktorların olduğu yönünde. Mesela Ankara’da herkesin bildiği bir doktor var. Uzun yıllardır bu işi yapıyor. Muayenesine gittiğinizde Türkiye’nin en her yerinden insanların geldiğini görüyorsunuz. Tek bir doktorun bu kadar hastaya bakıp sağlığına kavuşturması mucize gibi. Doktor hakkında birçok olumsuz yorum da yazılmış fakat bence bu tür yorumlar gerçekleri yansıtmıyor. Türkiye’nin tüm hemoroid hastalarına bakan bir doktor hakkında bu yorumların yazılmasını da doğal karşılamak gerekiyor. Bu ismi zaten herkes yeterince iyi biliyor. Ben sadece düşüncelerimi paylaşmak istedim.

    Cevapla

Yorum yapın